Z úvodu zápasu to vypadalo, že tisíce pardubických fanoušků budou odjíždět z O2 areny jako ti šťastnější. Lukáš Sedlák totiž potvrdil formu a v první minutě zakončil pohlednou akci od spoluhráčů Tomáše Hyky a Davida Ciencialy. Svou sílu v první části ale ukázala i Sparta, když Buchtele vyrovnal po přihrávce expardubického snajpra Davida Tomáška. Dynamo i tak ale mělo v první části více střeleckých příležitostí a vše nasvědčovalo tomu, že by zápas měl být v režii právě svěřenců trenéra Radima Rulíka. 

Od druhé části se ale začala stahovat mračna a po vlně oslabení se náhle do vedení dostala Sparta, což jí také vydrželo až do konce zápasu. 

"Do utkání jsme vstoupili skvěle a řekl bych, že v první třetině jsme byli lepším týmem. Bohužel ve druhé třetině jsme cítili určité křivdy, z čehož pramenila frustrace a udělali jsme několik zbytečných faulů, přestože víme, jak kvalitní Sparta je v přesilové hře. Soupeř našich chyb využil a potrestal je, což zápas rozhodlo," bylo jasné pardubickému asistentovi trenéra Richardu Královi.

Je zřejmé, že nechat se vyprovokovat je v hokeji nebezpečné a může se to stát dokonce osudné. Však play off se blíží nezadržitelným tempem.

"Na tomhle musíme zapracovat. Je třeba, aby naši hráči vymazali z hlavy všechno mimo hokej a soustředili se pouze na svůj výkon. Nemůžeme se takto nechávat odvádět od hry. Tentokrát nás to stálo zápas a v play off nás to může stát postup," upozorňoval po zápase.

Neustále v oslabení

Jak již bylo zmíněno od asistenta trenéra, tak frustrace byla z pardubických hokejistů cítit i po samotném zápase. 

"Mrzí nás, že jsme prohráli, protože jsme byli lepší více než polovinu zápasu. Prohráli jsme utkání kvůli hodně oslabením," říkal po zápase rozladěný Tomáš Zohorna. 

Dynamo po celou sezonu dominuje především ve střelecké aktivitě. Ta provázela svěřence trenéra Radima Rulíka i v úvodním dějství, kdy přestříleli Pražany 13:7. Ve druhé části se však tato statistika překlopila na druhou stranu.

"Po těch několika oslabeních jsme se dostali samozřejmě z tempa. My bychom se nenechali střelecky přestřílet, ale v těch několika oslabeních jsme na střílení neměli prostor," opakuje pardubický útočník.

Pardubice nestačily na Spartu a z O2 Areny tak odjíždí s prázdnou. Pardubice srazily na kolena především oslabení.
Série výher končí. Dynamo na Spartě doplatilo na velký počet vyloučení

Když bychom to zjednodušili tak vše odstartovala situace v 25. minutě, kdy byl za hrubost vyloučený Lukáš Sedlák. Ten situaci však viděl naprosto rozdílně.

"Faul. Vidím, jak na mě letí hráč. Chtěl jsem se bránit, zvednul jsem ruce. Faul," řekl v rozhovoru pro Sport.cz nejlepší hráč za měsíc leden. 

Každopádně je ale důležité říct, že vyjma negativ se na zápase dala najít i pozitiva. Hokeji přihlíželo více než 16 tisíc diváků. 

„Chtěl bych poděkovat fanouškům, že dorazili. Mrzí mě, že jsme při takové podpoře nedokázali vyhrát," litoval Tomáš Zohorna.

"Atmosféra byla super, všichni fanoušci byli výborní. Škoda, že se nehrál víc hokej. Mně to připadalo jako řeckořímský zápas. Stály proti sobě dva týmy, které umí hokej, jsou šikovné a tohle za mě nemělo s hokejem moc společného," poděkoval a následně si trochu rýpnul pro Sport.cz Lukáš Sedlák.