Hokejisté Dynama se během letní přípravy nyní chystají na novou sezonu, plné ruce práce má i představenstvo a management pardubického klubu. Ten představil několik novinek. Jedna z nich se týká změny názvu domácí haly, v Pardubicích se nyní bude chodit na hokej do ČSOB Pojišťovna areny.

„Pro náš klub je to další významný krok v dlouholeté spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Vykročila jiným, ale správným směrem. Stala se titulárním partnerem multifunkční arény v Pardubicích a zachovala podporu hokejovému klubu,“ uvedl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Dynamo se o podporu svého tradičního partnera může opřít již od roku 1995. „Máme rádi dlouhodobé vztahy. Proč tato forma? Chtěli bychom být více vidět. Uvolnili jsme plochy na ledové ploše, kde jsme se potkávali s naším konkurentem. Věřím, že se to hokejovému klubu podaří zobchodovat tak, aby byl z této operace zase silnější než v minulosti,“ řekl Marek Nezveda, místopředseda představenstva ČSOB Pojišťovny.

Oba partneři v úterý podepsali víceletou smlouvu a stvrdili tím pokračující spolupráci. „Pro nás je dobře, že ČSOB Pojišťovna dál zůstává partnerem hokejového klubu. Této spolupráce si velmi vážím,“ doplnil Martin Charvát, primátor Pardubic a zároveň předseda dozorčí rady Dynama.

Pardubický turnaj

První velkou hokejovou akcí, která se uskuteční v hale s novým názvem, bude Memoriál Zbyňka Kusého. Na turnaji se kromě domácího Dynama představí tři zahraniční týmy.

Hokejový klub na turnaji uctí památku bývalého generálního manažera, který by v minulém týdnu oslavil 52. narozeniny. Za jeho éry získaly Pardubice tři extraligové tituly.

„Zbyněk Kusý klubu obětoval kus života a výrazně ho zviditelnil nejen u nás, ale i ve světě. Zaslouží si vzpomínku a speciální ocenění. Po dohodě uspořádáme hokejový turnaj jako Memoriál Zbyňka Kusého, který připomene jeho památku,“ vysvětlil Salfický.

První ročník hokejového klání se uskuteční v termínu 16. – 19. srpna 2018. A Dynamo už zná i jména soupeřů, se kterými v domácí aréně potká.

Do Pardubic dorazí Admiral Vladivostok, který hraje Kontinentální hokejovou ligu. Dalším zvučným protivníkem bude Eisbären Berlín, který letos skončil v nejvyšší německé soutěži na druhém místě. Posledním do party je Slovan Bratislava, další účastník KHL.

Na turnaj v domácím prostředí se těší i kapitán Tomáš Rolinek, jenž v Dynamu prodloužil smlouvu. „Už máme první cíl, abychom úvodní ročník vyhráli. Zbyňka Kusého jsem znal moc dobře, právě on mě přivedl do Pardubic,“ připomněl Rolinek.

Organizátorům se podařilo termín sladit se Sportovním parkem Pardubice, který se rovněž v srpnu v krajském městě koná.

Kádr se stále tvoří

Extraligový tým Pardubic má pro novou sezonu své pevné základy. „Rozhodli jsme se stabilizovat kádr z loňské sezony a udržet ho co nejvíce pohromadě. Některé změny jsme byli nuceni udělat kvůli rozhodnutí hráčů, některé jsme chtěli provést my,“ prohlásil generální manažer Salfický.

Zároveň zbývá ještě několik volných míst. Dynamo má v hledáčku mimo jiné i účastníky mistrovství světa v Dánsku. „S některými hráči jsme byli v kontaktu už před světovým šampionátem. Jde o kvalitní hokejisty, řada z nich čeká na angažmá z lukrativnějších lig jako je KHL. Máme určitý deadline, aby obě strany věděly, kterým směrem jít,“ prozradil Salfický.

Permanentky míří do prodeje
Věrní fanoušci pardubického Dynama si již mohou zajistit svá stálá místa i pro příští extraligovou sezonu. Ve středu začíná prodej permanentních vstupenek, a to na pokladnách haly i v systému Online vstupenky. V této aplikaci jsou nově k dispozici všechna dostupná místa. Rezervace míst pro permanentkáře z předchozí sezony trvá do pátku 15. června (18 hodin). Stejně jako v minulé sezoně klub nabízí sezónní vstupenky ve dvou variantách - klasik a extra. Cenové zvýhodnění čeká při jejich nákupu na stávající majitele permanentek, ale i na držitele karty Dynamo.