Václav Varaďa působil v roli hlavního trenéra Dynama od května roku 2023. Přišel tak po úspěšné sezoně, ve které jeho předchůdce Radim Rulík s Pardubicemi vyhrál základní část Tipsport extraligy a v play off skončil na třetím místě. "Buldok" dovedl tým v letošní sezoně do čtvrtfinále Ligy mistrů a na Spenglerově poháru vybojoval s Dynamem stříbrné medaile. Byť Varaďa byl průběžně s Východočechy na druhém místě extraligové tabulky, tak úspěšné výsledky zastínily jiné věci.

Takhle ještě Václav Varaďa hodnotil extraligový šlágr se Spartou Praha.

Zdroj: Youtube

Pardubický klub nejprve odchod zkušeného trenéra nechtěl komentovat a přišel pouze s vyjádřením, že byla rozvázaná smlouva. Následující události, při kterých se fanoušci dožadovali odpovědi, však rozhodli o tom, že vedení přišlo se všemi odpověďmi…

Václav Varaďa překvapivě skončil na lavičce Dynama Pardubice.
Dynamo pod lavinou otázek i vtípků. Konec Varadi zahltil sociální sítě

Václav Varaďa dle vyjádření klubu neplnil smlouvu tím, že například metodicky neřídil trenéry B týmu a mládežnické kategorie, k čemuž se zavázal. Dále zkušený lodivod neměl příliš komunikovat s realizačním týmem a skautem klubu. V neposlední řadě překvapilo fanoušky vyjádření, že měl Varaďa bezdůvodně urážet vybrané hráče a členy realizačního týmu. Tím pádem byla atmosféra v kabině mizerná… 

“Víme dobře, že tato zpráva veřejnost překvapila. Vše jsme zvážili a věřím, že jsme se rozhodli dobře. Václav Varaďa neplnil požadavky, které jsme od jeho angažování očekávali a opakovaně porušoval podmínky smlouvy s Dynamem. Nedělat nic by z naší strany mělo také své následky. Celá situace si ale zaslouží hlubší vysvětlení. Včera jsme se přesvědčili o tom, že máme nejlepší fanoušky v lize. Tisíce z nich uprostřed týdne cestovali na venkovní zápas. Zaslouží si znát důvody tak zásadní změny ve vedení sportovního úseku A týmu Dynama,” okomentoval situaci majitel klubu Petr Dědek.

“Novým hlavním trenérem se stává Marek Zadina. Trpělivý pracant, který dostane velkou příležitost. Věříme, že ji chytí za pačesy a pomůže nás sportovně posunout. Věříme, že pozitivní dopad na fungování A týmu bude mít také návrat legendárního Petra Sýkory, který se na střídačku postaví v roli asistenta trenéra,” dodává Petr Dědek.

Zdroj: Youtube/Michal Křečan