Po prodloužení spolupráce s několika hráči je tu jeden zcela nový příchod. Devětadvacetiletý Francouz byl v předchozí sezoně třetím nejproduktivnějším hokejistou zlínských Beranů. Při své premiéře v Tipsport extralize ve 40 zápasech vstřelil 11 branek a na 19 přihrál.

„Valentin nás zaujal svými výkony v loňské sezóně. Je to výborný bruslař s ofenzívním pojetím hry. Věříme, že jeho herní potenciál u nás ještě poroste,“ řekl Dušan Salfický, člen představenstva HC Dynamo Pardubice.

Claireaux se v české extralize objevil poprvé loni na podzim. Předtím působil i ve Finsku, kde hrál za Luuko Rauma a Vaasan Sport. V národním týmu Francie si již pětkrát zahrál na mistrovství světa.

„Jsem šťastný, že jsem se domluvil na příští sezonu s Dynamem. Nemůžu se dočkat, až vyjedu na led,“ vzkázal útočník pardubickým fanouškům.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU

Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz