Vánoční hokejový den poutal na druhý svátek Vánoční v ČEZ Areně velkou pozornost. Do Pardubic přijelo neskutečné množství návštěvníků i ze vzdálenějších míst – od Havlíčkova Brodu, Svitavska, Letohradu, Orlicka… Podle slov pořadatelů se v hokejovém chrámu sešlo na 4000 lidí a takový zájem zde již dlouho nepamatují.

Úvod setkání s fanoušky obstaral slavnostní nástup hokejistů na ledovou plochu, po kterém následoval ukázkový trénink A mužstva. Po něm se v rolích trenérů představili samotní hráči a učili děti základům bruslení a základních hokejových dovedností.
Poté se pro návštěvníky otevřely prostory, kam se normálně nelze při návštěvě ČEZ Areny dostat. Zájemci vstoupili do VIP prostorů, shlédli zázemí pro novináře, kabinu A mužstva apod.

V hale se nikdo nenudil, prohlídka hokejového zázemí měla pro většinu exkluzívní charakter, pro děti byla navíc připravena celá řada her.
Neskutečný zájem panoval o autogramiádu hokejistů HC Eaton Pardubice v mix zóně u kabiny A mužstva, která se protáhla až na dvě hodiny. Hráči podepisovali vše, co jim fanoušci podstrčili pod ruku – dresy, čepice, šály, fotokartičky pardubických hokejistů, zájem byl i o originální fotosnímek s oblíbeným hráčem. Následoval vánoční diskuzní kotel ve foyer ČEZ Areny. Na dotazy veřejnosti odpovídali hráči Dominik Hašek a Jan Starý – oba typičtí představitelé pardubického hokeje, dále trenér Václav Sýkora a generální manažer HC Eaton Pardubice Zbyněk Kusý. Tato diskuse byla letos o Vánočním hokejovém dni novinkou a byla kvitována s povděkem malých i velkých účastníků.

Vybraní hokejisté poobědvali s dětmi z dětských domovů, kterým kapitán Petr Koukal předal dvacet tisíc korun z Perníkománie. Součástí dne byl pak večerení rockový koncert v malé hale, který byl organizován v rámci oslav 10 let pardubického Fanklubu.

Celý program byl pro návštěvníky zdarma a hráči A mužstva mohli pocítit, jak jim veřejnost fandí, což je jistě velký závazek týmu do dalších extraligových bojů v sezoně 2009 / 2010.

Vánoční termín hokejového dne se pořadatelům „povedl“ a byl pro zúčastněné dodatečným, ale velice příjemným dárkem pod stromečkem.