Po dramatické bitvě ve Varech veze Dynamo dva body

Pardubice - První čtvrtinu baráže o hokejovou extraligu ukončil dnešní duel dvou extraligistů. Dramatický duel plný zvratů se nakonec rozhodl až v samostatných nájezdech. Ty zvládli lépe Pardubičtí, díky přesné trefě útočníka Davida Tomáška.

2.4.2017

ilustrační foto HC Energie Karlovy VaryFoto: Petr Toman

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 4:5 po nájezdech (1:2, 3:0, 0:2 - 0:0).

Branky a nahrávky: 20. Flek (Mikulík, T. Rachůnek), 22. Tuominen (V. Tomeček, Rýgl), 25. Flek (Gríger, O. Beránek), 31. Flek (O. Beránek, Gríger) – 12. J. Sýkora (M. Kaut), 18. Schaus (Trončinský, Rolinek), 49. P. Sýkora (Trončinský, Nahodil), 55. Schaus (P. Sýkora, Trončinský), rozh. nájezd Tomášek. Rozhodčí: Šír, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Střely na branku: 33:23. Diváků: 3105.

Sestavy - Karlovy Vary: Závorka – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec, Skuhravý, Kindl – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek. Pardubice: Martin Růžička – Čáslava, Schaus, Chaloupka, Trončinský, Zajíc, Havlík, Ščotka, Trejbal – Hubáček, Špirko, P. Sýkora – Rolinek, Tomášek, Nahodil – M. Kaut, Starý, J. Sýkora – Panna, T. Kaut, Beran.

Do zápasu nastoupilo lépe Dynamo, které dokázalo odskočit na rozdíl dvou branek, díky střelám Jána Sýkory a Nicolase Schause (0:2). Ovšem v posledních vteřinách dokázal využít přesilovou hru Jakub Flek (1:2).

Druhá třetina byla pro hosty doslova tragická. Inkasovali tři góly během osmi minut a v polovině zápasu najednou prohrávali 4:2.

Ve třetí části hry ale dokázali dvěma přesilovkovými góly srovnat (4:4) a poslat duel do prodloužení. V něm nikdo neskóroval, proto o vítězi musely rozhodnout nájezdy. Jediným úspěšným střelcem a zároveň autorem vítězné branky byl David Tomášek.

Další barážový výsledek:
Jihlava - České Budějovice 2:1 po nájezdech.

Aktuální tabulka:

1. HC Dukla Jihlava 3 1 2 0 0 10:7 7
2. HC Energie Karlovy Vary 3 1 0 1 1 11:12 5
3. ČEZ Motor Č. Budějovice 3 1 0 1 1 6:7 4
4. HC Dynamo Pardubice 3 0 1 1 1 9:10 3

Příště se hraje (úterý 4. dubna):
Pardubice - Karlovy Vary (18.00), České Budějovice - Jihlava.

2.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.