Slavia nakonec dokázala skóre otočit a v ČEZ Areně loupila, vyhrála 4:3. „Když už to vypadá to, že je na dně, Růža (trenér Vladimír Růžička) ji dovede vždycky vyhecovat. Kluci se vyšroubovali a zápas otočili. Pro nás je to velká škoda," litoval po utkání pardubický válečník JIŘÍ VAŠÍČEK.

Sám moc dobře ví, co Růžička s týmem dovede provést, ve Slavii strávil největší část své hokejové kariéry.  Slavia stav série srovnala na 1:1 a ve čtvrtek přivítá Východočechy ve svém pražském království.

Měli jste k dispozici docela dost přesilovek, ale proměnit se podařilo jedinou. Byl tohle klíčový faktor?
Je pravda, že tady jsme zápas rozhodnout mohli, ale naše střely bohužel trefovaly jenom gólmana. Když naše přesilovky skončily, udělali jsme chybu a Slavia snížila na 2:3. Šance jsme měli i ve třetí třetině, ale zase nám frnkli.

Trenér na tiskové konferenci mluvil o tom, že jste odehráli výborný zápas, paradoxně lepší než v pondělí, ale ztratili jste ho. Bolí taková porážka o to víc?
No jo, na umělecký dojem, nebo nějaké známky  za krásu se nehraje. Slavia uhrála přesně to, co potřebovala. Myslím, že sem jela s tím, že tady zvládne jeden zápas, to se jí taky podařilo. My to tam, budeme mít těžké, ale věřím, že sérii můžeme uzavřít i u nich.

Bylo znát, že Slavia vás zkusila mnohem víc řezat než v prvním zápase?
Já to teda cítil dost (usměje se). Čekali jsme, že do toho vletí. Jak znám Růžu, pondělní zápas se mu rozhodně nelíbil. S tímhle se musíme vyrovnat. Rozhodčí odpískali tolik faulů, kolik viděli. Slavia hrála tak, jak musela. Řezala to a přineslo jí to bod. Tohle je play off, takhle se tady hraje.

Doma Slavia asi taky nebude hrát moc v rukavičkách, že ne?
Bude to řezat ještě víc, to mi je jasné. Fyzický hokej jí je vlastní. My se tomu musíme přizpůsobit a ukázat jí, že se taky nebojíme.  Nemůžeme se teď hlavně zbláznit z toho, že Slavia srovnala na 1:1. Všichni jsme věděli, že tahle série bude těžká a asi nikdo nečekal, že ji vyhrajeme 3:0. Nesmíme nechat Slavii ani jeden puk zadarmo.

Fyzický hokej je vaše královská disciplína. Těšíte se, že se šrouby teď ještě víc utáhnou a mantinely budou dunět?
Když hrajete takové zápasy, tak vás samozřejmě vždycky mnohem víc baví. Play off je víc o bojovnosti než o hokejovosti. Ruku na srdce, zase takový „plejer" nejsem. Nějaká bojovnost tam být musí. Člověka to i víc baví. Tohle je hokej, kvůli kterému tady rok trénujeme a hrajeme nějaký základní části. Teď ale začalo to, na co všichni čekají.

Slávistický brankář Dominik Furch sice několik vašich šancí zlikvidoval, ale podobně jako Adam Svoboda v pondělí moc jistě nepůsobil. Je tady slabina Slavie?
Já mu hlavně pomohl, v zápase jsem za něj chytil asi tři góly. Může mi přijít poděkovat (usmívá se). Mám mu krýt výhled, ale bohužel mě to dnes spíš trefovalo. Chytal tak, jak Slavia potřebovala, dostal tři góly, víc se nám nepovedlo. Ale myslím, že na něj najdeme nějaký recept.