Pardubice dokázaly smazat tříbrankové manko a nakonec vezou z ČEZ Arény dva body za výhru po nájezdech

Ostrava – V úvodu druhé třetiny to po gólu Svačiny na 3:0 vypadalo, že vítkovickou ČEZ Arénou bude až do konce utkání s Pardubicemi kroužit mexická vlna. Na tu však nedošlo.

Hosté v kritické chvíli vystřídali gólmana, dvěma rychlými brankami v přesilovkách snížili a v závěrečné power-play šesti proti čtyřem srovnali čtyřicet vteřin před koncem krok. V nájezdech pak zajistil Pardubicím bonusový bod Koukal.

Vítkovičtí ztratili již poněkolikáté výborně rozehraný zápas a jen těžce hledali po utkání slova. „Takových zápasů je už snad osm,“ krčil rameny trenér Vítkovic Alois Hamdaczik, kterého mrzely hlavně zbytečné fauly jeho svěřenců.

„Hráli jsme velmi dobře celou první třetinu, navíc dali po přestávce třetí gól. Soupeře jsme vrátili do hry našimi chybami, přesněji hloupými fauly holí, které oslabily mužstvo. To je trestuhodné,“ zlobil se Hadamczik.

„Gól bych samozřejmě vyměnil za vítězství. Je to problém, co předvádíme. Ztrácíme dobře rozehraná utkání. Řešíme to delší dobu, ale nevíme, jak z toho ven. Zase se něco stalo, přišly zbytečné fauly a najednou to s námi šlo z kopce,“ podotkl vítkovický útočník Lukáš Krenželok, který odehrál teprve druhé utkání po šestiměsíční pauze.

Pardubičtí naopak neskrývali nadšení. „Vyrovnat v poslední minutě a ještě vyhrát, to je super,“ usmíval se forvard Pardubic Tomáš Divíšek, jeden z nejlepších hráčů na ledě. „Vypadalo to na debakl, nakonec z toho byly dva body,“ culil se Divíšek a dodal: „Nezačali jsme dobře, brzy prohrávali 2:0. Moc jsme gólmanovi nepomohli. Pak se nám podařilo využít dvě přesilovky a cítili, že máme šanci. Power-play jsme dobře sehráli, měli tam mnoho střel.“

Hostům pomohla výměna gólmanů. Mužstvo to nakoplo. „Začátek utkání nám nevyšel. První dva brankáře nemáme k dispozici, proto jsme museli improvizovat se sestavou. Do stavu 3:0 nás domácí přehrávali, hráli v klidu. Potom jsme vystřídali gólmana, chtěli dát mužstvu určitý impuls, což se povedlo. Hráči hodně chtěli. Dvěma využitými přesilovkami jsme se dostali na kontaktní gól. Minimálně bod jsme si zasloužili,“ byl přesvědčen pardubický asistent Jan Votruba.

Třetiny: 2:0, 1:2, 0:1 – 0:0

Muž zápasu: Divíšek

Vítkovice: Šindelář (na nájezdy Vošvrda) – Jurečka, Voráček, Sičák, Trnka, Kuboš, Rehák – Klimek, Burger, Hubáček – Ujčík, Vrána (41. R. Hruška), Svačina – Treille, Štefanka, Krenželok – Strapáč, Roman, Kvapil. Trenéři: Hadamczik, Konečný.

Pardubice: Landsman (21. Koutský) – Jillson, Kočí, Nakládal, Kolář II, MacKenzie, Píša, Drtina, Havíř – P. Sýkora, Divíšek, Somík – Kolář I, Koukal, Zohorna – Cetkovský, Špirko, Buchtele – Pineault, Kousal, Rákos. Trenéři: V. Sýkora, Votruba.

Branky a nahrávky: 3. Krenželok (Kuboš), 8. Sičák (Kuboš, Krenželok), 21. Svačina (Vrána, Voráček) – 23. Kočí (Divíšek), 25. Jillson (Divíšek, Somík), 60. Somík (Píša), rozhodující nájezd Koukal
Vyloučení: 6:7
Využití: 2:3
Rozhodčí: Fraňo, Svoboda – Gebauer, Lederer
Diváci: 6843.