Zlínský klub čekají i jiné velké změny, které se dotknou i celkové koncepce.

Zlínu se už šest let nepodařilo překročit čtvrtfinálovou hranici, letos nevyhrál v sérii s Pardubicemi ani jedno utkání.

„Na ukončení spolupráce se Zdeňkem Venerou jsme se domluvili už začátkem února. V klubu působil tři roky, což považuje za optimální dobu,“ řekl manažer marketinku a komunikace a také člen prezidia Patrik Kamas. Ve stejném duchu hovořil už po středečním posledním čtvrtfinálovém utkání i Venera.

„Jsem tu tři roky a asi by měla přijít změna,“ řekl kouč.

Klub s oficiálním oznámením čekal, až skončí sezona. Podle smlouvy bude Venera ještě do konce dubna ve Zlíně pracovat. Zatím prý není definitivně rozhodnutý, kde bude působit v příští sezoně.

Podle neoficiálních informací se o Veneru nejvíce zajímá Kometa Brno, ve hře je také Sparta Praha a případné angažmá v zahraničí. Venerovu roli by měl převzít dosavadní asistent Rostislav Vlach.

Změnami projde i hráčský kádr. Hostování z Třince skončilo brankáři Dubovi, smlouvy bez opce končí obráncům Bořutovi, Lučkovi a Švrčkovi i útočníkům Balaštíkovi, Rachůnkovi, Balánovi, Sivákovi a Ondráčkovi. Opci má klub na brankáře Sedláčka a Kašíka a hráče Řezníčka, Matějíčka, Finsterleho, Holíka, Míku a Köhlera. Do Zlína by se v příští sezoně měl vrátit útočník Petr Čajánek.

Zlínský klub podle všeho čekají také velké koncepční změny. Město Zlín, které drží 49 procent akcií klubu, je prý nespokojeno s celým průběhem letošní sezony. „Určitě bych nevinil extraligový tým a jeho trenéra z toho, že jsou zodpovědní za situaci ve zlínském hokeji. Problémy jsou mnohem hlubší,“ uvedl člen prezidia a náměstek primátora Aleš Dufek, který ovšem věc blíže nespecifikoval.

(re, čtk)