EUROPEAN TROPHY
Východní divize
Dnes 19.00:
Djurgaarden (Švéd.) – Pardubice
Sobota 16.00:
Brynäs (Švéd.) – Pardubice

Ještě před polednem je čekají procházky po Ruzyni, dají si nějaké to kafíčko… Ale večer se budou pardubičtí hokejisté bít v dalším utkání European Trophy.

„Pojišťovákům" začíná švédský minitrip. Dnes se od 19 hodin proti Djurgårdenu, zítra od 16 hodin další zápas proti  Brynäs a domů.
„Ve Švédsku nás čeká náročný dvojzápas a samozřejmě tam chceme uspět," hlásí pardubický kouč Zdeněk Venera, který s sebou vzal devět obránců a třináct útočníků.

Doma zůstal brankář Dušan Salfický, který ze hry neinkasoval v European Trophy ještě ani gól. Z gólmanů tak směr Švédsko nabrali Martin Růžička a devatenáctiletý talent Daniel Dolejš, který do teď chytal maximálně první ligu v Havlíčkově Brodě.
Djurgaarden sice po předloňském sestupu z elitní švédské soutěže neprožívá nejrůžovější roky své historie, ale v European Trophy docela válí.

Na ledě finské Tappary Tampere vyhrál 3:2. Proti TPS Turku prohrával 1:4, ale dokázal manko stáhnout a po nájezdech zvítězil 5:4.
Že vám takový zápas něco připomíná?

Jistě, podobně divokou zkušenost za sebou mají i Pardubice. V úterý se proti Fribourgu střelecky dlouho trápily. Prohrávaly 0:3 a když už hráči švýcarského vicemistra byli myšlenkami v autobuse, začala gólová smršť. Od 56. minuty se rozjel vlak, který nezastavilo nic a „pojišťováci" srovnali na 3:3.

Jenom ta tečka už nebyla tak pohádková jako v případě Djurgaardenu. Fribourg v nájezdech zvítězil. „Cením si toho, že kluci za stavu 0:3 zápas nezabalili," poznamenal pardubický kouč Venera.
Mít takový průběh extraligový duel, možná by ho museli maséři křísit. Ale tady byl kouč v klidu: „Vždycky je to otázka prvního gólu, v hokeji se dá tohle manko stáhnout klidně i za dvě minuty.".
Jen by si přál, aby se už konečně povedlo odšpuntovat sud se střelným prachem.

„S koncovkou jsme se docela dost natrápili. Měli jsme víc než dost šancí na to, abychom vstřelili gól dříve než v 56. minutě. Ostatně tohle nás přípravným obdobím docela provází, když jsme hráli doma s Plzní, bylo to podobné, taky jsme měli problémy se trefit."
Na svém ledě se Pardubice představí až 6. září. Příští týden se totiž budou v ČEZ Areně konat České hokejové hry, takže další dva „domácí" zápasy odehraje Venerova družina ve Vrchlabí a v Trutnově.