Ochranka dostala totiž údajně příkaz, že při vstupu do haly má zabavit všechno, co nějakým způsobem připomíná Richarda Krále, někdejší klubovou ikonu, která se s majitelem klubu Jánem Moderem rozešla ve zlém. Domácím fanouškům dokonce nebylo povoleno rozbalit choreo, které mělo Královi poděkovat za jeho výkony v dresu Třince.

Absurdními nařízeními se ale domácí fans svázat nenechali. Když se z reproduktorů ozvalo, ať vytvoří bouřlivou kulisu, kotel začal vyvolávat právě jméno Richarda Krále. Ten si danou chvíli užil a publiku zamával. „Mám radost, že lidi nepodlehli nějakému tlaku a zachovali se, jak se zachovali, za to bych jim chtěl poděkovat. Navíc vyvolávali i Marka Zadinu, potěšilo to," vyprávěl hlavní pardubický kouč po zápase.

Tři zápasy a šance se vyhrabat nahoru

Výhra Pardubic v Třinci má velký význam, dostaly se na dostřel k první desítce. Příští tři zápasy budou pro Dynamo extrémně důležité, čekají ho bitvy s celky, co potřebují buď udržet pod sebou, nebo je tam ještě našlapat. Dnes od 18 hodin nastoupí v Karlových Varech, v neděli od 15 hodin doma proti Zlínu a v úterý v 15:30 ve Vítkovicích. Podle trenéra Richarda Krále bude hlavně nejdůležitější, aby hráči před pátečním výjezdem na západ Čech pořádně zregenerovali: „Vrátili jsme se kolem půlnoci, takže ve čtvrtek jsme klukům naordinovali takový lehčí trénink. Ve Varech nás čeká další důležitý zápas."

V neděli se Zlínem se hraje od 15 hodin
V zámoří populární odpolední zápas poprvé v sezoně zažijí i Pardubice. Nedělní duel se Zlínem se bude hrát už od 15 hodin a je plánován i jako velký hokejový den pro děti. „Připravili jsme pro ně bohatý doprovodný program, soutěže," láká pardubický tiskový mluvčí Jan Hrabal.