Žádný zimní spánek, obr se probral! Hokejová extraliga se před současnou fazónou Pardubic třese.

Před reprezentační přestávkou chytily opět vynikající formu.

Vyhrály čtyřikrát za sebou a konkurenci drtily vysokou kanonádou.

Pět, čtyři, osm, šest. Ne, žádná kouzelná numera pro ruletu. To jsou střelecká čísla, která děsí.

Proti Spartě si Koukal a spol. vyzkoušeli jednu specialitu, kterou pak zničili i Zlín slepené góly. Tým trenéra Jandače „pojišťováci“ v pátek znemožnili čtyřmi trefami za dvě minuty.

Zlín v neděli zdeptali trojzásahem za 68 sekund. „Po našem vysokém vítězství 8:2 nad Spartou jsem měl z utkání obavy, abychom nelétali v oblacích a v euforii,“ přiznal se po výhře 6:2 trenér Pavel Hynek.

Pardubice se střelecky rozparádily až po polovině zápasu. „Přijeli jsme sem hrát hlavně dobře do obrany. Zlín předchozí zápasy vyhrával na jeden gól a měl dobře zorganizovanou defenzivu. Proto jsme k utkání přistoupili stejně. Bezbrankový stav po první třetině byl pro nás dobrý,“ pochvaloval si útočník Jan Starý.

Ve 30. minutě vedl Zlín 2:1.

Zdálo se, že našlápl k úspěchu.

Jenže dříve, než si stihl uvědomit, co že se to vlastně děje, seděl na kolotoči a prohrával 2:4.

Koukal, Bartek a Nahodil si vzali do parády brankáře Sedláčka, který pak upaloval pod deku.

„Bylo super, že jsme se nepoložili a makali dál. Měli jsme v utkání i výpadky a přišly také individuální chyby, ale to se stává. Soupeř chyb udělal víc a naštěstí jsme je potrestali,“ komentoval velký obrat Starý. Ten pak přivítal Horčičku pátým gólem a v závěru zápasu uzavřel na 6:2.

„Jsem spíš rád, že vyhráváme a daří se nám dělat body, předtím jsme dost zápasů prohráli. Je jedno, kdo dá góly. Důležité je, abychom hráli jako tým,“ mávl Jan Starý rukou nad svými dvěma zásahy.

Východočeši ve Zlíně dominovali. Jaký kontrast oproti tomu, co předváděli v polovině listopadu. „Pardubice dobře napadaly a dnes jsme to nezvládli. Snaha se klukům upřít nedala, ale nevyšlo nám to. Soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal po utkání domácí kouč Rostislav Vlach, jenž měl poprvé k dispozici Marka Melenovského, který se do týmu vrátil po čtyřech letech z Karlových Varů.

S novou posilou se vytasily i Pardubice. Po dohodě s prvoligovým Ústím nad Labem budou moci využít na střídavé starty slovenského útočníka Martina Šagáta, kterého v roce 2003 draftovalo Toronto.

Fyzicky velmi dobře vybavený útočník nastoupil ve čtvrté formaci s Noskem a Elkinsem, ale bodově se neprosadil.

Místo klasického programu reprezentační pauzy čeká na Pardubice jeden z vrcholů sezony: finále European Trophy v Rakousku.

V úvodním čtvrtfinálovém zápase narazí na domácí Salcburk, který před turnajem mohutně posiloval. Přivábil tři Kanaďany.

Tyler Redenbach hrál letos druhou švýcarskou ligu. Poznávací znamení? Tvůrce hry. Po dohodě s Winnipegem dorazil i útočník Akim Aliu, který se narodil v Nigérii, věštila se mu velká budoucnost, ale zatím se v NHL neprosadil. Největší hvězdou je brankář Marty Turco, jeden z nejšikovnějších gólmanů na světě v práci s hokejkou. V zámoří byl ovšem momentálně bez angažmá.

Z průšvihu do super formy

Posledních 12 zápasů Pardubic

8. -27. listopadu

Zápasy 6

Výhry 1

Porážky 5

Body 3

Skóre 15:24

Průměr gólů na zápas 2,5:4

Střely 207:187

Průměr střel na zápas 34,5:31,2

Využité přesilovky3

Góly v oslabení 6

29. listopadu - 11. prosince

Zápasy 6

Výhry 5

Porážky 1

Body 15

Skóre 31:10

Průměr gólů na zápas 5,2: 1,7

Střely 197:162

Průměr střel na zápas 32,8:27

Vyloučení33

Využité přesilovky 8

Góly v oslabení 4