Co je Red Bulls Salute?

Finálový turnaj European Trophy, hraný v rakouských městech Vídni a Salcburku (16. – 18. prosince).
Ze čtyř šestičlenných skupin postoupilo do prosincového klání nejlepších sedm týmů, na osmičku je doplní domácí Red Bulls Salcburk. Hraje se vyřazovacím systémem (čtvrtfinále, semifinále, finále).

Po neděli je jasno. Hokejisté Pardubic vyhráli svoji skupinu European Trophy, i když mají k dobru ještě dnešní zápas v Plzni (17.30), a s předstihem si zajistili účast na finálovém turnaji Red Bulls Salute v Salcburku a ve Vídni, který se uskuteční 16. až 18. prosince. Vánoční dárky budou letos z Rakouska!
„Pro naše mužstvo, fanoušky, Pardubice a celý region je velkým svátkem, že jsme se probojovali na turnaj Red Bulls Salute.

Je to velmi cenný úspěch a budeme velmi rádi, když to fanoušci pardubického hokeje ocení,“ uvedl pro klubový web Zbyněk Kusý, generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
Jedná se o nevšední úspěch českého týmu na mezinárodní scéně. Vždyť Pardubice za sebou nechaly dva celky švédské Elitserien (HV 71, Linköpings), která je po ruské KHL považovaná za druhou nejkvalitnější soutěž Evropy.

Před bronzovým týmem posledního ročníku extraligy se musel sklonit i německý Mannheim. A co víc. Východočeši v rámci bojů s týmy z jiných divizí si poradili také s finskými celky Tapparou Tampere a nadupaným IFK Helsinky v čele s magickým útočníkem Granlundem.

Před startem extraligy letí k fanouškům Pardubic skvělá zpráva. Tenhle tým může v lize dokázat velké věci. Konfrontace s evropskou špičkou podala jasný důkaz.

„Znal jsem sílu všech mužstev a měl jsem seriózní obavy, jak si povedeme. Nám se ale povedlo skupinu vyhrát. Jsem mile překvapený. Tím však nic nekončí. Potvrdilo se, že příprava se zahraničními týmy zvedá výkon celého mužstva oproti přátelským zápasům s tuzemskými kluby,“ má jasno šéf pardubického klubu.

Kusého těší také fakt, že česká extraliga prokázala svoji kvalitu. Kromě Pardubic si vstupenku do Final Eight vybojovaly ještě Plzeň a České Budějovice. „Občas posloucháme, jak je český klubový hokej k ničemu, že nemá žádnou úroveň, a přitom naše týmy dokázaly porážet silné soupeře i na jejich stadionech. Český klubový hokej ukázal, že má co nabídnout.“

Kromě tria českých mužstev se v Salcburku a ve Vídni, kde se hraje finále, představí ještě domácí Red Bulls, dále finský Jokerit Helsinky a švédské celky Frölunda Linköpings a Lulea.

Finálový turnaj se hraje klasickým vyřazovacím způsobem. Komu se povede třikrát zvítězit, získá jako první European Trophy.