Vrací se tam, kam patří. Dvaatřicetiletý obránce Jan Kolář, jenž v Pardubicích hokejově vyrostl a později zde získal dva extraligové tituly, podepsal čtyřletou smlouvu s Dynamem. Od nové sezony bude bojovat znovu na extraligové scéně v červenobílém dresu Pardubic.

„Jsem rád, byla to dlouhá doba, co jsem byl pryč. Jsou tady super fanoušci, mám to tady rád, proto jsem se vrátil,“ uvedl obránce, jenž v listopadu 2012 odešel do KHL. Tam postupně hrál za Doněck, Vladivostok a poslední čtyři roky za Amur Chabarovsk.

Nyní zvolil návrat domů. „Jednání začala po skončení mistrovství světa. I když měl Honza více nabídek, tak si vybral tu naši. Jsme rádi, že vyztuží naše obranné řady a zároveň nám pomůže vychovat další generaci našich hokejistů,“ prohlásil Martin Sýkora, generální ředitel pardubického klubu.

Do Dynama se Kolář vrací jako obránce, který na nedávném mistrovství světa překonal hranici stovky reprezentačních startů. Zahrál si i na zimní olympiádě.

„Předpokládám, že přichází i nový lídr do kabiny,“ dodal hlavní trenér Ladislav Lubina, jenž vidí návrat bývalých hráčů jako jeden ze směrů, kterým se má klub ubírat.

„Poslední tři sezony a dvojitá účast v baráži by měla být varovným signálem. Je třeba změnit filozofii vzhledem k práci i stavbě týmu. Není to jednoduché, ale cesta byla započata,“ uvedl kouč.

U Koláře hrál důležitou roli jeho postoj k návratu. „Rozebírali jsme to společně s manželkou. Zahraniční působení je i o tom, že je člověk odříznutý od rodiny a kamarádů. Dospěli jsme k tomu, že bychom se chtěli vrátit,“ popsal Kolář a doplnil, že na výběr neměl pochopitelně jen Pardubice.

„Kdyby nedopadlo Dynamo, tak byly nabídky z extraligy i ze zahraničí. Asi bychom na rok ještě volili zahraniční cestu. Návrat dopadl už letos, za což jsme rádi. Doufám, že nebudu poslední, kdo se vrací,“ naznačil zkušený obránce.

Jeho příchodem stavba hráčského kádru rozhodně nekončí. „Věřím, že v nejbližší době představíme další posily, teď máme ve hře útočníka,“ poznamenal šéf klubu Sýkora s tím, že v kontaktu je Dynamo i s Robertem Kousalem.

Zároveň se podařilo doplnit realizační tým, když na pozici trenéra brankářů přichází Pavol Rybár, který ve stejné funkci působil ve Slovanu Bratislava.

MEMORIÁL ZBYŇKA KUSÉHO
V Pardubicích se i letos uskuteční Memoriál Zbyňka Kusého, hrát se bude od 12. do 16. srpna. A to hned se šesti týmy. Skupinu A tvoří Pardubice, Amur Chabarovsk a Mountfield HK, jenž odehraje dva zápasy ve své ČPP Aréně. Další trojici tvoří Admiral Vladivostok, Košice a Orli Znojmo. „Jsme rádi, že se nám podařilo turnaj rozšířit a že o něj panuje zájem mezi evropskými kluby,“ uvedl generální ředitel Sýkora.