„Každý tým už finišuje, pro nás to byly dvě důležité výhry,“ měl jasno po utkání s Mladou Boleslaví útočník Tomáš Svoboda, jenž u dvou gólů Pardubic asistoval.

Slova jako finiš už se pochopitelně nabízí. Extraliga má před sebou do konce základní části pouze osm kol. Především bitva o pozice zaručující play off bude vrcholit.

„Každý v našem mužstvu ví, jak je tabulka našlapaná. Může se dvakrát prohrát a jste dvanáctí. Žádné uspokojení momentálně přijít nemůže,“ prohlásil Svoboda. Po nedělních zápasech konkurentů jsou Pardubice na osmé pozici. O čtyři body před jedenáctým Chomutovem, který má odehráno o jedno utkání více.

„Tabulka je snad nejvyrovnanější v historii soutěže, to jsme ještě nezažili. My máme svůj cíl a nesmíme se dívat okolo sebe, kdo nám jak pomůže,“ tvrdí i hlavní trenér Miloš Holaň.

Pět zápasů odehraje Dynamo ještě před reprezentační přestávkou. „Budeme hrát s Plzní, pojedeme do Brna, což jsou soupeři ze špičky. Tím nechci říct, že je nebudeme chtíti porazit, ale pro nás se nic nemění. Jdeme za tím, co chceme,“ doplnil Svoboda, který přišel na začátku ledna z Brna.

NEJPRVE DO JIHLAVY
Vzhledem k tomu, že Pardubičtí v neděli nehráli, dostali po posledním utkání den volna. „Za prvé si jej hráči zasloužili za své výsledky, navíc se hraje v rychlém sledu, proto je dobré si také na chvilku od hokeje odpočinout. V neděli jsme měli již klasický trénink,“ uvedl Holaň.

Příprava směřuje k dnešnímu utkání, které hraje Dynamo v Jihlavě. I celek z Vysočiny získal v minulém týdnu šest bodů, ale nedělní duel ve Zlíně prohrál 1:2.

„Těžko se srovnává zápas doma a venku, ač Dukla hraje velmi po
dobným stylem. Mají velmi bruslivé mužstvo, které hraje velice aktivně doma, kde se spoléhá na bouřlivou atmosféru,“ řekl kouč Holaň.

Jeho slova potvrzuje jihlavská bilance domácích zápasů. V nich Dukla získala dvojnásobný počet bodů oproti zápasům venku. „Pokud zopakujeme naše výkony z posledních dvou utkání včetně respektu a pokoře k soupeři, můžeme v Jihlavě vyhrát,“ věří Holaň.

Až na zraněného Jána Sýkoru by měli mít trenéři Dynama k dispozici kompletní sestavu. Zápas 45. kola hokejové extraligy Jihlava – Pardubice začíná v úterý v 17.30 hodin.