Pardubický útočník JIŘÍ CETKOVSKÝ drtil soupeře. Při svém velkém večeru boural jednoho hráče za druhým navíc dal dva góly. Ten na 5:3 byl nakonec vítězný. „Byl už takový automat. Co jsem udělal jsem si uvědomil, až když jsem dal gól,“ vyprávěl, jakoby se vlastně nic tak velkého nestalo.

Byl to životní zápas?
Stoprocentně, dát dva góly ve finále, je moc hezký. Můj styl je takový, že musím hrát tvrdě a dnes jsem se na to víc zaměřil. Vyšlo to.

V minulém zápase jsme počítali u obou mužstev hity a vy jste neměl ani jeden. Teď jste jich nasbíral minimálně pět. Nabádal vás trenér Hynek, abyste hrál důrazněji?
Jsem trochu vyšší postavy, tak si musím na souboje dávat větší pozor, abych zbytečně neoslabil tým. Dnes mi to vycházelo, hráči Komety si tam kolikrát najížděli dost hloupě a měl jsem čas dát hit.

Nakopnul vás ten první gól, kdy jste bekhendem překonal Trvaje a Pardubice vedly 1:0?
Myslím, že to snad bylo moje druhé střídání v zápase a ke mně se takhle odrazil puk. Každého hokejistu takový moment nastartuje.

Vedli jste 4:0, Kometa ale snížila na rozdíl jediného gólu. Co se s vámi stalo?
Přestali jsme hrát, bylo to hodně špatné.

Když jste zvyšoval na 5:3, úplně od vás odletěl Koreis a pak jste v klidu zasunul puk za Hoviho. Vypadalo, jako byste neměl žádné nervy…
Vždyť taky ne (usmívá se). Ocitnul jsem se u něho, byl na puku a asi mě neviděl. Dal jsem mu hit a on upadnul. Pak to byl už takový automat. Co jsem udělal, mi došlo, až když jsem dal gól.

Teď jste jediný krok od titulu. Jaký je to pocit?
Ještě není vůbec nic hotového. Ve středu odcestujeme do Brna a na čtvrteční zápas se musíme pořádně připravit. Je potřeba k utkání přistoupit maximálně zodpovědně.