První třetina se obešla bez branek, až po přestávce se prosadil Robert Kousal. A krátce po něm pálil od modré čáry přesně i obránce Sébastien Piché, jenž je v Dynamu na zkoušce.

„První třetina byla taková vlažná, hráli jsme více na krásu. V té druhé jsme se už tlačili do brány a dokázali dát i góly,“ uvedl pardubický obránce Juraj Mikuš.

Zvolen v sestavě s expardubickým útočníkem Rastislavem Špirkem se vrátil do hry na začátku třetí třetiny. Svým druhým gólem sice odpověděl Radoslav Tybor, ale pak hosté srovnali bleskově na 4:4. „Ukázalo se asi uspokojení, Zvolen toho využil a během pár minut se na nás dotáhl. Byla spousta vyloučených na obou stranách. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ popisoval Mikuš.

Právě obránce Dynama totiž vstřelil klíčový gól, když parádní trefou vrátil v 53. minutě Pardubicím vedení. Domácí ho museli hájit až do konce utkání, a to i ve dvojnásobném oslabení.

Definitivně rozhodl až zásah Patrika Poulička, který trefil třináct vteřin před koncem utkání prázdnou branku Zvolenu. Pardubičtí vyhráli 6:4, příští pátek se vydají k dalšímu přípravnému duelu do Berlína.

Pardubice - Zvolen 6:4

Fakta - branky a nahrávky: 26. Kousal (Kindl), 28. Piché (Pochobradský), 39. Tybor (Kousal, Eklund), 45. Tybor (Kindl), 53. Mikuš, 60. Poulíček (Mikuš) – 42. Švarný (Lawney), 43. Hansen (Mráz, Špirko), 47. Preisinger (Havlovský, Corrin), 47. Hansen (Maier, Špirko). Vyloučení: 7:7, navíc Hovorka 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1250. Třetiny: 0:0, 3:0, 3:4.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Piché, Eklund, Ivan, Mikuš, Holland, Zdráhal – Tybor, Kousal, Kindl – Hovorka, Locke, Mandát – Látal, Poulíček, Machala – Kratochvil, Pochobradský, Rolinek – Kusý.