Pardubicím se povedl zázrak. Nadupaný Třinec dokázaly porazit i podruhé v sezoně. Úspěch na jeho hřišti? Hodně sladký bonbon.

Východočeši domů odjeli pomláceni, jak se vrhali do střel, zničení z toho, že celých šedesát minut jeli na krev a rvali se s obrovskou ofenzivní sílou Ocelářů.
Ale mohli být spokojení. Jedině takový výkon je zárukou, že by tým měl začít stoupat tabulkou.

Majitel Třince Ján Moder si vysnil celkem jednoduchý scénář. Přesně v den zápasu měla vybuchnout bomba s prohlášením o tom, jak chtěl současný pardubický trenér Richard Král dříve zruinovat jeho tým. Záměr byl jasný, aby fanoušci Třince na svoji bývalou modlu, se kterou má Moder osobní spor, zapomněli. O to víc chtěl vidět Pardubice na kolenou.

Tohle přání absolutně nevyšlo.

Fanoušci si jméno pardubického kouče s gustem zakřičeli. Na kolenou skončil Třinec.

Oceláři sice velkou část zápasu hosty svírali před jejich brankou, jenže marně bojovali s fantastickým brankářem Maxwellem.

Potopila je rána Blaže Gregorce. Pardubický bek měsíc nehrál zápas, ale návrat na led si užil, ve 14. minutě prásknul do puku při přesilovce a dostal Dynamo do vedení. Na modré čáře dostal hodně prostoru, počkal si, až Štajnoch zacloní výhled brankáři Hamerlíkovi a přesně trefil horní roh Hamelíkovy klece. „Byl jsem nahoře úplně sám, kluci odvedli dobrou práci, brankář nic neviděl," popisoval svůj velký moment.

Od druhé třetiny ale úspěch Pardubic čím dál tím víc závisel na Maxwellovi. Jestli do zápasu v Třinci chytal dobře, tady byl fantastický.

Neudělal jedinou chybičku, pomáhal v oslabení. Když padal unavená bránící čtyřka vysílením, on chytil puk, rychle ho položil na led a vzduchem vyhodil přes celé hřiště. Ve třetí třetině ukázal svoji bleskurychlou lapačku, když se před ním zjevil samotný Vladimír Svačina.

Dusno před jeho bránou ale bylo větší a větší. Tomáš Plíhal trefil horní tyč.

Třinec – Pardubice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)Fakta – branka a nahrávka: 14. Gregorc (J. Svoboda).
Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 4:3.