Kouč vyslyšel přání bývalého trenérského kolegy Václava Sýkory, který v Petrohradu před několika týdny povýšil do role hlavního kouče. Dojde tak k obnovení úspěšné trenérské spolupráce. Duo Sýkora – Votruba dovedlo na jaře k mistrovskému titulu hokejisty Pardubic.

Opakuje se situace z letošního května, kdy Sýkora pár dní před začátkem letní přípravy kývl na nabídku Petrohradu, i přesto, že v Pardubicích měl platný kontrakt do konce ročníku 2010/11. Také Votruba se musel s Eatonem domluvit na ukončení smlouvy. „Jan Votruba obdržel nabídku působit na pozici asistenta trenéra Václava Sýkory v týmu SKA Petrohrad. Náš klub se rozhodl jeho žádosti vyhovět,“ uvedl pro oficiální stránky klubu Zbyněk Kusý, generální manažer HC Eaton Pardubice. Votruba opouští klub po roce a půl, kdy kromě asistentského postu zastával funkci sportovního ředitele.

Ve středečním extraligovém utkání proti Vítkovicím vedl obhájce mistrovského titulu pouze hlavní trenér Josef Jandač. Nový asistent bude jmenován v nejbližších dnech.