Novinka se ujala. Před zápasem domů? Nikam! Pardubice odjely před utkáním na bázu do Hrobic a pak složily Zlín.

Záměr vyčistit si hlavu od porážek vyšel dokonale.
Červená armáda si druhý tým extraligy podala jako krvežíznivá bestie, která týden nežrala. „Pojišťováci" byli rozhodně důraznější než v minulých kolech. Posila ze Sparty Travis Gawryletz si tak hned při své premiéře vychutnal triumf.

Důležitou roli při něm hrála první pardubická pětka s brankářem Dušanem Salfickým.
Hemského s Krejčím poprvé v sezoně doplnil Radovan Somík a nová trojka „pojišťováky" střelecky nakopla.
Nejdřív Krejčí dorazil do branky Somíkovu střelu, ve druhé třetině ukázal bleskově rychlé nohy a šikovné ruce Hemský. Prosvištěl mezi beky a nájezd zakončil střelou pod horní tyč.
Třetí pardubický zásah měl na svědomí Kousal, když využil nerozhodnosti Luboše Horčičky. Ten dvě vteřiny spekuloval, jestli má vyjet na dlouhou pardubickou nahrávku. Nakonec vyrazil pro puk a rozhodl se špatně. Kousal nahrávku dobruslil dříve, objel ležícího brankáře a poslal puk do prázdné branky.

To veterán v domácí brance vypadal, že si vzpomněl na první vzájemný souboj. Tehdy lámal jedno zlínské útočné žihadlo za druhým. Teď to bylo podobné. Udělal snad jenom jednu menší chybku, když ho od modré propálil Hamrlík.

Jinak Salfický držel báječně. Po Hamrlíkově snížení tasil dva důležité zákroky. Proti Honejskovi se roztáhl v brankovišti a puk našel ve výstroji. Po chvíli si poradil i s šikovnou tečí Veselého, který nebezpečně líznul Leškovu nabídku.

A že se v poslední dvacetiminutovce prosadili Balaštík s Čechem? Pardubice to moc mrzet nemuselo. Díky Píšově pumelici a Krejčího zásahu v přesilovce držely celou dobu minimálně dvougólový náskok.
Domácí trenér Mojmír Trličík si mohl s asistentem Ladislavem Lubinou konečně plácnout a asi i pořádně oddechnout. Po třech domácích porážkách v řadě si poprvé vychutnali vítězství.

Hvězda zápasu
VÁCLAV BENÁK, obránce Pardubic, (v utkání 0 gólů + 3 asistence): Střízlík v pardubické defenzivě vymyslel tři gólové přihrávky. Především pasy na útočníky Kousala a Krejčího měly oči.

Moment zápasu
GÓL, PAK ZKRAT: Ve třetí třetině prožil Aleš Píša dvě po sobě naprosto odlišná střídání. Nejprve famózní ranou zvýšil na 4:1. Když skočil na led podruhé, nechal se lehce obejít Veselým a Balaštík snížil.

Okamžiky kanadské posily Gawryletze
3. minuta: Poprvé vyjíždí na pardubický led, u mantinelu si hned podá Řezníčka, ale pak se mu ze sevření vysmýkne Köhler a dostane se do šance. Naštěstí pro Pardubice střílí do boční sítě.
19. minuta: Ve dvojici s Václavem Kočím jde na přesilovku, po přihrávce od Barteka střílí, jenže trefí prvního protihráče a puk se vykutálí do středního pásma.
24. minuta: Na modré se opře do přihrávky a vypustí ránu na Horčičku. Tomu kotouč propadne a zůstane v brankovišti. Z následného závaru gól nepadne.
32. minuta: Vyloučení. U hrazení nezachytí najetí Holíka  a nešikovně ho podrazí. Sudí mu udělují dvě minuty.
35. minuta: Smolná chvíle. Je na ledě při první brance Zlína. Vinu však na ní nenese. Jde  spíš na vrub gólmana Salfického.
53. minuta: Postupně získává na jistotě, drze si povodí Veselého.

Pardubice  –  Zlín  5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Fakta – branky a nahrávky: 7. Krejčí (Somík, Hemský), 28. Hemský (Benák), 31. Kousal (Benák, Kindl), 42. Píša (Buchtele, Kousal), 48. Krejčí (Benák, Kindl) – 35. Hamrlík (Leška, Balaštík), 44. Balaštík (Veselý, Linhart), 54. F. Čech (Čajánek).
Rozhodčí: Fraňo, Mikula – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 1:0.
Diváci: 8291.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Píša, Kindl, Benák, Ďaloga, Gawryletz, V. Kočí, Drtina – Hemský, Krejčí, Somík – Bartek, Zohorna, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, Nosek, Cetkovský – Nahodil.  Trenér: Trličík.
PSG Zlín:  Horčička – Hamrlík, Linhart, Šenkeřík, Tesařík, Urbanec, Řezníček, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Kubiš, Holík, F. Čech – Okál, Šlahař. Trenér: Vlach.