Už ve 4. minutě se Energie dostala do vedení, když Havlín střílel do tyčky, ale Jan Hladonik pohotově dorazil. Překonal tak Dominika Frodla, jenž se vrátil do pardubické branky.

Domácí tým měl sice střeleckou převahu, jenže na gól se čekalo více než dvě třetiny. „Rozjížděli jsme se pomaleji, Vary měly výborný pohyb. Je to bruslivý tým, který má na tom hru založenou. Nás možná stálo hodně sil derby v Hradci, chvíli to trvalo. Od druhé třetiny už jsme podali slušný výkon, ale nebyli jsme schopni proměnit šance,“ uvedl Richard Král, trenér Pardubic.

Až během oslabení po skvělé práci Anděla zakončil Ondřej Rohlík a vyrovnal. Následovaly nejlepší momenty zápasu. Za necelé dvě minuty se prosadil Robert Říčka, jenž dotlačil puk za Novotného. Hosty pak zachránila tyčka, na druhé straně zase vytáhl skvělý zákrok Frodl.

Hosté ještě dostali v závěru přesilovku, hráli i v šesti proti čtyřem, ale Pardubičtí obětavě těsnou výhru uhájili.

„Ukázal se charakter týmu, třetí třetinu jsme odpracovali a dali dva góly. V závěru to tam kluci blokovali po hlavě, za to jim patří dík. Této výhry si nesmírně ceníme,“ dodal Král.

Západočeši nakonec odjížděli bez bodů. „Odpracovali jsme tady velmi dobré utkání, ale bohužel jsme nebyli odměnění body, což nás po průběhu utkání velice mrzí. Rozhodující bylo, že jsme nepřidali druhou branku. Měli jsme na to dost příležitostí a nedokázali jsme se prosadit podruhé. Na jednu branku se proti tak silnému mužstvu dá těžko vyhrát,“ řekl Tomáš Mariška, kouč Energie.

Pardubice – Karlovy Vary 2:1

Fakta - branky a nahrávky: 45. Rohlík (Anděl), 47. Říčka (Robertson, Cienciala) – 4. Hladonik (T. Havlín, Flek). Rozhodčí: Horák, Kika – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7102. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0.
HC Dynamo Pardubice: Frodl – Košťálek, Robertson, Nakládal, Mikuš, Kolář, Vála, Hrádek – Cienciala, Musil, Říčka – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, Kousal, Hecl – Rohlík, Anděl, Koffer.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán, T. Havlín, Hanousek, Rohan – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Jiskra, Kohout – Redlich, Osmík, Šik.