Ještě tři zápasy (první dnes s Finskem, ve 20.00 na ČT sport) na Českých hokejových hrách a potom už na mistrovství světa. Čeští hokejisté vstupují do finální fáze přípravy před šampionátem v Rize.

Na současné soupisce figuruje 28 hokejistů. Mezi nimi i dva útočníci, kteří hráli v uplynulém extraligovém ročníku za Pardubice.

Jedním z nich je Matěj Blümel, který se skvěle zapisuje ve své premiérové sezoně v seniorské reprezentaci. Dvacetiletý forvard už za národní tým v devíti zápasech vstřelil čtyři góly a na stejný počet branek přihrál. Stále je nejproduktivnějším českým hokejistou ročníku.

V Praze už má nastoupit i Tomáš Zohorna, jenž se potýkal se zdravotními problémy. „Tomáš už je fit, je na sto procent nachystaný, už chodil do soubojů a na buly,“ řekl asistent trenéra Martin Straka.

V útočných řadách budou připraveni i další pardubičtí odchovanci. Po sezoně ve Spartaku Moskva je v národním týmu Lukáš Radil. A zapojil se i Michael Špaček, jenž po návratu z Finska získal extraligový titul v dresu Třince. A v příští sezoně bude hrát za švédskou Frölundu.

Výběr Filipa Pešána stále čeká na posily z NHL. Zápas v Praze už by mohli stihnout královéhradecký rodák Filip Hronek a bývalý pardubický útočník Filip Zadina. Oba hráči Detroitu už ve středu s reprezentačním týmem trénovali. „Mohli by se zapojit v posledním zápase s Ruskem. Pochopitelně se uvidí, jak na tom budou,“ dodal Straka.