Východočechům vyšel parádně vstup do utkání. Uběhlo jen 41 vteřin, když se hokejisté Dynama mohli radovat. Slovenský útočník Marek Hovorka zřejmě ještě přihrával, ale puk si hráč Motoru srazil do vlastní sítě.

Hned vzápětí mohl náskok zvýšit Machala, jenž ujel obráncům Jihočechů, ale brankář Kváča byl úspěšný.

Zatímco Motor pak nevyužil přesilovku, tak Dynamo v první početní výhodě bleskově udeřilo. Stačilo jen šest vteřin. Po buly si puk našel Rolinek a přihrál mezi kruhy, odkud obránce Nicholas Schaus propálil Kváču.

Pardubičtí museli být dále pozorní, hosté se snažili snížit a dostávali se do nebezpečných situací. Brankáře Ondřeje Kacetla, jenž si připsal 27 zákroků, ovšem překonali až v poslední minutě. To už Dynamo vedlo 4:0.

V oslabení sice neskóroval v brejku Hovorka, ale výhru Dynama pojistil ve 49. minutě Jordann Perret, jenž zblízka usměrnil puk do sítě. A stejný hráč ještě skóroval do prázdné branky Motoru.

Dynamo má vybojovanou výhru na úvod baráže. V neděli se představí na ledě Kladna (17.10 hodin).

"Povedl se nám vstup do zápasu, což bylo skvělé. Předvedli jsme velice dobrý taktický výkon a pohlídali si největší zbraně soupeře. Zahráli jsme výborně v předbrankovém prostoru a zaslouženě vyhráli," řekl za Dynamo Richard Král, asistent trenéra.

"Když nedáte gól dříve než v 60. minutě, tak můžete těžko pomýšlet na výhru. Pardubice měly dobrý vstup do zápasu, pak ještě využily přesilovku. Dá se říct, že jsme od začátku hráli s dvougólovou ztrátou. Tlačili jsme se, abychom dali gól, ale Pardubice zaslouženě vyhrály," uvedl Václav Prospal, trenér Českých Budějovic.

Pardubice – České Budějovice 4:1
Fakta - branky a nahrávky: 1. Hovorka (Rolinek, Mandát), 16. Schaus (Rolinek), 49. Perret (Budík, Marosz), 57. Perret (Kloz) – 60. Endál (Čermák, Vydarený). Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 9106. Třetiny: 2:0, 0:0, 2:1.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Zdráhal, Budík, Porseland – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret.

HC Motor České Budějovice: Kváča – M. Jandus, Vydarený, Plášil, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Kachyňa – Heřman, Přikryl, Čermák – Endál, Gilbert, M. Novák – Z. Doležal, Bradley, Karabáček – Babka, Dančišin, Doktor.