Výhra horalů: Počítá se i přes penalty

Vrchlabí – Konečně! Hokejisté Vrchlabí se radují z výhry. Šest zápasů trvající sérii bez vítězství utnuli v sobotu proti Rebelům. Tříbodový zisk z toho sice nebyl, ovšem i triumf po penaltách se v současné situaci horalů považuje za úspěch.

22.11.2009

Ilustrační foto.Foto: Miloš Šálek

Vrchlabí – Havlíčkův Brod 3:2 po samostatných nájezdech

V samotném utkání domácí dvakrát vedli. Po 61 vteřinách druhé části se důraznou dorážkou prosadil (nový) kapitán Gengel a ve 35. minutě rozjásala patnáct set diváků parádní souhra Rusnáka s Gajovským, zakončená blafákem Filipa. Na Gengelův gól ale za hosty odpověděl Knotek a Filipovu trefu zneutralizoval Holec. Rebelové v obou případech vytěžili maximum z vyhrané ho buly ve vrchlabské třetině, kde se po získání puku úspěšně protlačili až před Ševčíka. Mrzet horaly může, že v závěru druhého dějství neodskočili soupeři na rozdíl dvou tří branek. Velké emoce pak na hostující straně vyvolala situace z 52. minuty. Po Němcově nájezdu se za Ševčíkem rozvítilo červené světlo, ale vzápětí zhaslo. Gól to prý nebyl. Utkání nakonec dospělo až do penalt. Ševčík vychytal všechny tři hostující střelce (Třetina, Němec, Knotek), to Furchta si už v první sérii povodil Filip.

Fakta – branky a asistence: 22. Gengel (Čaloun, Chmelíř), 36. Filip (Rusnák, Gajovský), rozh. nájezd Filip – 25. Knotek (Smith), 45. Holec (Třebina). Rozhodčí: Trombík – Rychlý, Jureček. Vyloučení: 4:8, navíc Knotek (HB) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 1452. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0. HC Vrchlabí: Biegl – Matějíček, Pácal, Čížek, Chmelíž, Bendík, Hrach, Hanzl – Tvrdek, Kříž, Látal – Gengel, Čaloun, Klimt – Gajovský, Hanzal, Mikšovský – Urban, Filip Rusnák. HC Rebel Havlíčkův Brod: Furch – Soldán, Jebavý, Jelínek, Šulc, Vyhlídal, Pavlík, Horváth – Vrdlovec, Třetina, Holec – Svoboda, Knotek, Smith – Česnek, Dušátko, Endál – Poletín, Němec, Ondráček.

Vladimír Jeřábek, trenér Vrchlabí: „Na začátku utkání nás sva〜zoval tlak, který jsme ale ve druhé třetině rozjezdili. Sestavu jsme trochu překopali a začali hrát na tři lajny. Po brance na 2:1 jsme měli další tři gólovky. Bohužel, vést jen o gól, je pro nás v současném stádiu, kdy uděláme jednu chybu a soupeř ji hned potrestá, málo. To se i potvrdilo. Jednoznačně nás podržel i Ševča.“

Radoslav Svoboda, asistent trenér Havlíčkova Brodu: „Bod je pro nás určitě dobrý. Ve středu jsme otáčeli utkání s Havířovem, což nám sebralo dost sil. Víme, že Vrchlabí má kvalitnímu mužstvo, kterému se však letos tolik nedaří, takže ten bod jsme tady chtěli udělat. V utkání jsme dvakrát prohrávali, je říkám bod je příjemný. Bohužel, v nájezdech se nám nedařilo, domácí gólman byl dobrý. Myslím, že hokej se divákům musel líbit.

Autor: Michal Bogáň

22.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda u Bohdanče skončila zraněním matky s dítětem.
4

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha (83:67).

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

Pardubice – Pochmurná nálada panovala v sobotu ve volebním štábu ČSSD. Strana totiž ve volbách propadla, v kraji získala pouze 7,47 procenta hlasů. V Poslanecké sněmovně tak bude mít za Pardubický kraj pouze jeden mandát. Ten obsadí krajský lídr a dosavadní ministr Jan Chvojka.

OBRAZEM: Co se odehrálo ve volebních místnostech

Pardubice - Fronty před otevřením volebních místností, člen komise agitující pro jednu ze stran, první vhozené hlasy, cestující urna za nemocnými a závěrečné sčítání hlasů. To vše zachycuje naše fotogalerie, jakési malé ohlédnutí za víkendovými volbami do poslanecké sněmovny.