„Vyhrajeme," sebevědomě hlásil před zápasem s Kometou pardubický obránce Jan Ščotka. Splněno. Dynamo hrálo skvěle. Konečně!

V úterý upatlalo z hlíny mrakodrap. Ve Zlíně umlátilo výhru 3:1 s pořádnou klikou a v pátek byli Východočeši jako polití živou vodou.

Sýkora trefil šibenici, Redenbach dorazil Bokrošovu střelu, Nahodil při přesilovce zakončil slušnou kombinaci, Pardubice ve 35. minutě vedly 3:0 a Martin Falter se pakoval z branky. Dost toho ještě pochytal, zlikvidoval bekhend Tomáška, další střelu Nahodila a měl kliku, když Moučka přestřelil prázdnou branku.

Pardubice hrály svůj nejlepší hokej v sezoně. Už žádný kolaps po vstřeleném gólu, ne Kometu dokázaly mačkat. Jejich výkon přestal ovládat strach. Pardubičtí fanoušci ve druhé třetině museli připadat jako někdo, kdo měl celý život zakázané sladké, najednou se uzdravil a seděl v té nejvyhlášenější francouzské cukrárně. Zákusky létaly zleva, zprava a jeden vychytanější než druhý. Byl to koncert.

Po Falterovi do branky nastoupil Karel Vejmelka, který v Pardubicích nechtěl prodloužit smlouvu, a tak ho klub do Brna prodal. Přivítal ho pískot…

Kometa postupně přestávala unášet, že se nemůže prosadit, hodně přitvrdila, provokovala a 9 minut před koncem se strhly dvě bitky naráz, Koreis zbušil domácího Bokroše, Voženílek dostal naloženo od Vondráčka. Rvačka situaci uklidnila a Kometa snížila, nenápadnou střelou švihem překonal Maxwella Hruška. Obří tlak hostí z posledních tří minut ale už k ničemu nevedl.

Pardubice – Brno 3:0 (1:0, 2:0, 0:1)
Fakta – branky a nahrávky: 8. Sýkora (Nahodil, Redenbach), 24. Redenbach (Bokroš), 35. Nahodil (Gregorc) – 56. Hruška (Němec).
Rozhodčí: Souček, Úlehla – Kis, Lučan.
Vyloučení: 10:14, navíc Voženílek, Bokroš – Vondráček, Koreis 10 min. OT.