„Škoda, že jsme prohráli doma, ale vynahradili jsme si to plným bodovým ziskem ve Zlíně,“ říká hlavní trenér Miloš Holaň, který musel řešit oproti úvodnímu duelu hned dvě absence útočníků. 

„Pro drobné zranění vypadli Petr Sýkora a Sacha Treille. Měli jsme kompletně přeházené útoky a přesilovkové formace, ale je dobře, že to mělo svůj efekt,“ uvedl Holaň po nedělním utkání. Dvě uvolněná místa v útočných formacích Pardubic zaujali Matěj Beran a Jan Starý. 

Ve vyrovnaném duelu se Pardubičtí prosadili ve 33. minutě, kdy se v oslabení trefil útočník Martin Kaut a vstřelil svůj první extraligový gól. „Byla to zásluha Marka Trončinského, já už jsem to jen dorazil. Jsem rád, že to tam konečně padlo. Chtěl bych tento gól věnovat babičce, protože bojuje s těžkou nemocí,“ řekl pro klubový web stále ještě sedmnáctiletý forvard, jehož starší bratr odešel po minulé sezoně do Kladna. 

„Výkon byl gradující, možná jsme si přenesli i tu poslední třetinu z utkání se Spartou. Ve třetí třetině jsme tlak Zlína přestáli svou obětavostí a v těžkých chvílích nás podržel gólman Kacetl,“ doplnil Holaň. 

Druhou uklidňující branku zařídil Francouz Jordann Perret. I pro něj to byla premiérová trefa v pardubickém dresu. 

DNES PODRUHÉ DOMA
Extraligový kolotoč pokračuje hned na začátku sezony velmi rychle. Dnes se Pardubice představí v televizním utkání proti Chomutovu. Zápas tak v pardubické Tipsport areně začíná již dříve, hraje se od 17.20. 

Piráti jsou po druhém kole na prvním místě průběžné tabulky, když doma zdolali Olomouc a potom vyhráli v Mladé Boleslavi. „Jejich hra je založena na výborném výkonu brankáře Jána Laca. Chomutov má zároveň dobrou defenzivu, umí si počkat na brejky, kde využívá klíčové hráče jako je Michal Vondrka. Na to si musíme dát pozor,“ má jasno pardubický trenér. 

Na pozornou obranu se Dynamo mohlo spolehnout ve Zlíně, kde Pardubičtí neinkasovali. „Nikde není řečeno, že i doma nemůžeme hrát dobrou defenzivu. Musíme mít znovu respekt k soupeři a zodpovědně se na zápas připravit. Musí být cítit, že utkání chceme zvládnout,“ prohlásil Holaň. 

VOŽENÍLEK NA SOUPISCE
První duel odehrálo Dynamo s šesti zadáky, na ten druhý již byl připraven i sedmý obránce. Tím je Marek Voženílek, jenž podepsal s Pardubicemi nový kontrakt. 

Čtyřiadvacetiletý obránce je odchovancem pardubického hokeje, naposledy působil v druholigovém Kolíně. Trenéry zaujal svými výkony na předsezonním try outu, který Dynamo pořádalo. Do Kolína bude mít vyřízené střídavé starty.