Domácí hokejisté tak oplatili Vítkovicím pět dní starou porážku (1:3).

Jak už to v play out bývá, opět se hrál zápas s mnoha šancemi na obou stranách. První se prosadili hosté. V 8. minutě Hruškovu přihrávku trefil z voleje Köhler. Regulérnost branky potvrdil i videorozhodčí. Moeller se vyrovnání dočkal ve 26. minutě. Semorád se nádherně protáhl až před Štěpánka a blafákem srovnal. Pro mladého útočníka to byl první extraligový gól. Slezané reagovali takřka vzápětí. Svačinův bekhendový pokus dorazil za dezorientovaného Růžičku dravý Szturc.

Východočeši otočili průběh zápasu během pěti minut ve třetím dějství. Nejprve si úspěšnou spolupráci zopakovala dvojice Somík – Semorád. O chvíli později se prosadil ranou od modré čáry pardubický kapitán Snopek a podařený úsek hry korunoval další trefou obránce Koma. Konečnou podobu výsledku určil střelou do prázdné branky Rolinek.

„Bylo to klasické utkání v této soutěži. Jsem rád, že jsme po dlouhé době doma konečně vyhráli a že se nám ve třetí třetině podařilo výsledek otočit,“ uvedl po utkání pardubický asistent Ladislav Lubina. Vítkovický kolega Petr Bolek litoval zejména špatného vstupu do třetí části: „Dostali jsme dvě rychlé branky a už se nám nepovedlo s tím nic udělat.“