Pardubice – Hurá na Hanou! Pardubičtí hokejisté tam míří v dobrém rozpoložení. Předcházejí duel s Vítkovicemi otočili z 0:3 na 4:3, sebevědomí muselo jít zákonitě nahoru a dnes je potřeba ho naplno zúročit na ledě extraligového překvapení z Olomouce.
Do sestavy se navíc vrátí mladé pušky, které reprezentovaly Českou republiku na světovém šampionátu do 20 let ve Finsku. I když jenom dvě. Tomášek je zraněný, Ščotka s Voženílkem ale budou k dispozici. ,,V pondělí jsme si odpočinuli, v úterý jsme trénovali dvoufázově, kluci k tréninkům přistoupili velmi dobře, měly spád a nasazení," pochvaloval si asistent Marek Zadina.

Pardubice dělí od desítky pět bodů, plán je proto jasný. ,,Potřebujeme sbírat body všude, i v Olomouci. Zde nás čeká urputný boj s kvalitním soupeřem s dobrou organizací hry. Umí hrát výborně dozadu, mají velmi kvalitně chytajícího brankáře, proti kterému bude těžké se prosadit. Celý týden se na to připravujeme. Věříme, že to zvládneme."

Olomoucký gólman Branislav Konrád má opravdu velmi dobré statistiky. Jak ho překonat? ,,Musíme chodit do předbrankového prostoru, snažit se jej dostávat pod tlak a k dorážkám. V tom je zranitelný každý brankář. Když budeme střílet z dálky a nebudeme clonit, tak to snadno pochytá," dodal Zadina.⋌(kp, hra)