VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzít Říhu znovu? Šebek by se rozhodl stejně

Pardubice - „Nemluvili jsme o tom, ale cílem bylo semifinále. Teď převládá smutek, že to nevyšlo," říká generální manažer hokejových Pardubic

29.3.2015 8
SDÍLEJ:

Generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej ŠebekFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Ne, na ohňostroj tahle sezona opět nebyla. Ani nešlo o vyložený propadák. Znovu to bylo tak nějak mezi…

Hokejové Pardubice hrály třetí rok po sobě předkolo play off, podruhé se z něj sice probojovaly dál, ale podruhé za sebou skončily ve čtvrtfinále. „Sami víme, že ty první tři zápasy s Litvínovem jsme play off nehráli. Byl to zářijový hokej," říká generální manažer ONDŘEJ ŠEBEK. V rozhovoru pro Deník se rozpovídal i o tom, jak vnímal, když fanoušci na stadionu hromovali, ať ve funkci skončí.
Ke změnám v hráčském kádru se klub vyjádří až v květnu.

Rozjelo se semifinále a v Pardubicích se vyklízejí kabiny. Je vám z toho smutno?
Při cestě do práce jsem na to zrovna dnes myslel. Mnohem radši bych sem jel, kdybychom hráli odpoledne zápas. Nikde jsme to moc nehlásili, ale našim vnitřním cílem bylo semifinále. Teď převládá smutek, že to nevyšlo.

Co všechno se vám teď honí hlavou?
Třeba to, že do 50. kola jsme byli v první šestce. Teď mě ale samozřejmě spíš trápí pocit z nepovedeného konce soutěže. Na druhou stranu, celá sezona špatná taky nebyla. Odehráli jsme spoustu dobrých zápasů, do týmu zabudovali další mladé hráče, což je hodně pozitivní věc. Semifinále mohou hrát jen 4 týmy ze čtrnácti, zklamání, že mezi nimi chybíme, tam je. Ale zase bych to neviděl jako nějakou katastrofu. Chceme se dívat už zase hlavně do budoucnosti.

Ale stejně, když opadly ty největší emoce, kde hledat příčiny toho, že semifinále nevyšlo?

Přemýšlím o tom hodně. Hlubší analýzu budeme chtít od trenérů i sportovního manažera. Věcí, co měly na tenhle výsledek vliv, je řada. Trápily nás například velké zdravotní problémy. Na začátku sezony nám vypadla dvě levá křídla Somík s Pivkem, na nichž měl tým stát výkonnostně i lidsky. V posledním zápase čtvrtfinále v Litvínově zase chyběl klíčový obránce Petr Čáslava, problémy měli další hráči…

Stejně se ale zdálo, že šanci proklouznout mezi nejlepší čtyřku jste teď měli větší než vloni, kdy jste se také prokousali přes předkolo…

Před rokem nám předkolo vzalo hodně sil, dva dny po pátém zápase se Slavií začínala série s Třincem. Teď bylo času víc, ale zase nám předkolo sebralo tři hráče – Cetkovského, Gregorce a Petra Čáslavu hrál hrozně potlučený. Na led chodil se sebezapřením a vůlí týmu pomoci.

Nebyl jste překvapený, že i když jste k týmu v sezoně instalovali Miloše Říhu staršího, hráči pod ním na konci základní části zhasli a nabrali osm porážek za sebou?
Tohle nečekal vůbec nikdo. Nástup Miloše Říhy byl famózní, porazili jsme Spartu a Třinec. Jenže pak svoji roli sehrála reprezentační přestávka.

Ke které se Miloš Říha vrací v každém svém hodnocení…
Jenže to byla realita. Dvanáct hráčů nám scházelo, byli s reprezentacemi. Vrátili se unavení. Torzo týmu odjelo na soustředění, kde se ale nedělal hokej. Tohle se po pauze projevilo. Na začátku to tedy jako žádná krize nevypadalo, o gól jsme prohráli se Zlínem, pak silná Kometa… Snažili jsme se zachovat klid, že ono to pak přijde a hlavně nepodléhat panice. Jenže následovaly porážka s Libercem, nakonec i s Karlovými Vary a najednou na týmu ležela deka. Všechno vyvrcholilo v prvním zápase předkola, kde jsme od Vítkovic dostali osm gólů. Tam si všichni uvědomili vážnost situace. Tým vždycky zabral, až když měl nůž na krku.

Kdybyste stál znovu před krokem, zda k týmu vzít Miloše Říhu staršího, zachoval byste se stejně?

Stoprocentně.

Budete tedy stát o to, aby zůstal?
Omlouvám se, ale nic konkrétního říct dnes nemohu. Není to alibismus, ale chceme všechny informace dát ven, až budou pohromadě. Jednáme intenzivně se členy stávajícího realizačního týmu, s našimi hráči i s hráči odjinud. Ale to je tak všechno, o čem se dá teď mluvit. Věřme, že na začátku května budeme moci veřejnosti sdělit pozitivní zprávy.

Ale trenéra byste chtěli mít asi dřív než v květnu, abyste s ním mohli podobu kádru konzultovat, nebo ne?
Ideální by bylo, abychom trenéra měli co nejrychleji. Ale osobně si nemyslím, že by to bylo dříve než někdy v polovině dubna.

Dá se v Pardubicích čekat hodně bouřlivé léto plné velkých změn?
Nějaké změny přijít musí. Ambice jsou vyšší než současné výsledky. Určitě to nebude tak, že pojedeme ve stejných kolejích dál. Na druhou stranu je to nějaké jádro, na kterém chceme stavět.

Smlouvy končí Benákovi, Píšovi, Čuttovi… Je hlavním tématem při skládání kádru teď obrana?
Témat je hodně. Řeší se trenéři, útok i obrana. Do toho jednáme s partnery… Máme toho víc.

O Aleše Píšu ale prý už zájem mít nebudete. Tohle platí?
Na tohle teď nejsem schopen odpovědět. Počkejte si na květen, kdy všechny změny oznámíme.

A odchod mladého útočníka Michaela Špačka do zámoří je ve hře, nebo záleží, jak dopadne draft?
Má s námi podepsanou dlouhodobou smlouvu. Jestli po draftu dostane nováčkovský kontrakt v NHL, to nedovedeme ovlivnit.

Hodnocení sezony teď musíte předložit i majiteli Romanu Šmidberskému. Ten je v podnikání zvyklý vítězit. Umí být hodně nepříjemný, když mu budete vysvětlovat, proč Pardubice skončily ve čtvrtfinále?
Nejen jemu, i představenstvu se musí předložit hodnocení. Není s tímhle výsledkem spokojený, to je jasné. Chce být úspěšný, stejně jako my všichni tady a tlak na úspěch stupňuje, což má logiku.

Hráčům začíná dovolená. Pro management teď přichází naopak doba, kdy pracuje nejvíc?
Dá se to tak říct. Když se hraje, jede se v nějakých kolejích. Teď se ale jedná o smlouvách, složení realizačního týmu, pak potřebujete mluvit s partnery… Léto je pro nás intenzivnější než průběh sezony.

A má generální manažer vůbec chuť do práce, když je jeho tým venku z play off a hlavou se honí důvody, proč?
Chuť do práce je! Odpočinek potřebuje každý, na ten ale bude čas. Jsou věci, co nepočkají, nejde to tady teď na dva týdny zavřít, tohle chápe každý z managementu. Teď na volno není čas.

Upřímně, neříkal jste si ale, jestli máte zapotřebí klubu dál dávat svoji energii? Jakmile se něco nepovede, za všechno můžete u fanoušků vy. Skandují, že máte skončit, i na klubovém facebooku se dá najít dost nenávistných reakcí…
Myslím, že tyhle reakce přicházejí od lidí, co neznají mě a úplně dokonale ani prostředí v klubu. Je to hlas davu. Mám ale třeba zkušenost, že když se dostaneme do osobní diskuze a druhá strana je ochotna přijímat argumenty, uzná, že tak jednoznačné všechno není. V Pardubicích je tlak na výsledek, lidi chtějí být úspěšní. Jenže zase, za 90 let existence vyhrál klub titul šestkrát. Vždycky vám musí dorůst nějaká generace, tituly se nedají vyhrávat každý rok.

Jenže vykládejte to někomu, kdo v letech 2010 – 2012 slavil s hráči na Pernštýnském náměstí dvakrát zlaté medaile…
Děláme maximum, abychom v daných podmínkách byli úspěšní. Teď se to nepovedlo. Není to ale tak, že bychom pořádali nějaké výprodeje hráčů, zkrátka se nesešlo, co se sejít mělo. A že od nás někteří hráči odešli? Bylo to jejich rozhodnutí, preferovali lepší nabídky. Jestli to bylo pro mě sportovně úspěšnější, to si musí hodnotit sami.

Baví vás ale pro Pardubice dál pracovat, když víte, že jakmile tým začne hrát špatně, hrozí, že se z tribun začne ozývat „Šebek ven"?
To je úděl. Když se daří, jsou slavní hráči. Když to nejde, je pod tlakem management. Na druhou stranu nepopírám, že mi to je osobně velmi nepříjemné. Tím spíš, pokud to je reakce na nějaký nepovedený výkon v utkání, který já opravdu v danou chvíli nemohu ovlivnit. Chápal bych to, pokud bychom třeba hráčům neplatili výplaty, hráli play out nebo pořádali nějaké výprodeje hráčů. Nic z toho se v Pardubicích neděje.

Před chvíli jste mluvil o diskuzi a argumentech… Není tohle třeba cesta?
Je na nás, abychom víc komunikovali. Asi je potřeba, abychom setkání s fanoušky, kde si vyříkáme různé věci, dělali pravidelně a častěji. Ne, aby to byly až reakce na něco, co přijde.

Tak, jako to bylo teď, když jste diskuzní kotel svolali poté, co se před play off mezi fanoušky šířila nenávist?
Ano. Je potřeba si nastavit častější komunikaci. Víte, jsem přesvědčen, že naše organizace špatně nefunguje. Máme v Česku nejvyšší návštěvnost, po reprezentacích různých zemí máme řadu hráčů, jsme dáváni za vzor, jak se nám daří zapracovávat mladé hráče do A týmu. Všechno tady není jenom zlé.

Autor: Pavel Ryšavý

29.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 18 000 Kč

Technici elektronici přístrojů, strojů a zařízení Technik/čka údržby elektrárna Chvaletice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce Chvaletice. , Práce na dobu určitou s možností prodloužení. , Co budeš dělat?, o ráno si oblékneš monterky a vyrazíš za ostatními, o tvůj revír bude chvaletická elektrárna - budeš ji znát jak vlastní boty, o SUMO? - servis, údržba, montáž a opravy v oblasti elektro a MaR - úkoly jsou jasný, Co zajímá nás?, o máš papír v kapse alespoň výučák z oboru elektro (měření a regulace) a platnou vyhlášku 50/1978 Sb? Super, bez toho by to nešlo, o máš zkušenosti v oblasti údržby? Super, máš malé bezvýznamné plus, o máš chuť se naučit každý den něco nového? Super, tebe právě hledáme, o nebojíš se práce? Super, flákače nehledáme, o nemáš ručičky dozadu? Super, budeš je potřebovat , , A co ti na oplátku nabídneme my?, o za málo peněz hodně muziky - to u nás rozhodně neplatí, o ovoce k snídani, oběd skoro zadáč, o kopec srandy na firemních akcích, kterých není fakt málo - účast na rockových festivalech povinná, o kapr a šáňo před tím, než si odejdeš válet šunky mezi placeným vánočním volnem , , První kontakt telefonicky (pracovní dny 8:00 - 16:00) nebo e-mailem.. Pracoviště: S u m o s.r.o. - pracoviště chvaletice, K Elektrárně, č.p. 227, 533 12 Chvaletice. Informace: Lucie Havelková, +420 605 248 049.

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení Operátor/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 122. Poznámka: Místo výkonu práce Staré Čívice. , Třísměnný provoz. , Pracovní doba: 6:30 - 17:12 / 18:30 - 5:12 nebo, 6:00 - 14:00, 14:00 - 22:00, 22:00 - 6:00, Požadujeme dobrý zdravotní stav, manuální zručnost, trestní bezúhonnost. , Zaměstnanecké výhody: zajišťujeme ubytování. , První kontakt telefonicky (PO - PÁ od 8:00 do 16:00), e-mailem nebo osobně - 17.listopadu 238, Pardubice.. Pracoviště: Pracoviště - kyb manufacturing czech s.r.o., U Panasonicu, č.p. 277, 530 06 Pardubice 6. Informace: Jana Kalousková, +420 774 762 361.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 95 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Detektiv/ka, ostraha obchodního řetězce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 95 kč, mzda max. 105 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice. , Požadujeme:, - certifikát strážného výhodou, - praxe v oboru vítána. , První kontakt telefonicky (PO- PÁ 7:00 - 18:00) nebo e-mailem.. Pracoviště: Doson azs s.r.o. - billa pardubice, na spravedlnosti, Na Spravedlnosti, č.p. 2778, 530 02 Pardubice 2. Informace: Jaroslav Minařík, +420 605 083 455.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 105 Kč

Obsluha strojů a zařízení pro zpracování chemikálií drcením, mícháním, teplem, filtrováním a destilací Výborní dělník/dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 105 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Lázně Bohdaneč. , Jedná se o fyzicky náročnou práci. , Mzda od 105,- Kč/hod. po zapracování 115,- Kč/hod. , Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, 3 sick days, pitný režim, stravenky 100 Kč za den a další benefity. , Místo je vhodné i pro absolventy. , První kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Gabriel-chemie bohemia s.r.o., K Lihovaru, č.p. 172, 533 41 Lázně Bohdaneč. Informace: Andrej Viselka, +420 466 049 202.


Týmové foto

Laguna se sesunula ze zlatého trůnu na bronzový stupínek

Ilustrační foto.

Vězeň na útěku už je zpět za mřížemi

U Dašic našli ráno mrtvého muže

Dašice - Pardubická policie vyšetřuje smrt na silnici. Mohlo jít o nehodu nebo neštěstí.

Polabinští šachisté finišovali jako Usain Bolt!

Pardubice – Senzace. Polabinští šachisté ovládli nejpočetnější turnaj na 29. ročníku mezinárodního festivalu Czech Open. Jednalo se o soutěž čtyřčlenných družstev. Zároveň si tento tým z Pardubic pověsil na krk zlato z mistrovství České republiky.

Ženu raději vrátili do nemocnice

Pardubice - Ženě, která se na Palackého třídě v Pardubicích sesunula na zem pomáhala hlídka městské policie.

O nebezpečí, která může skrývat Mars. Letní kino uvede film Život

Pardubice – Pardubické letní kino Pernštejn v úterý o půl desáté večer u Wonkova mostu hraje americký sci-fi thriller Život.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT