Osmý hlavní trenér za posledních pět sezon. Pardubické hokejisty povede Radek Bělohlav, jenž na východě Čech působí od června, kdy se stal asistentem Ladislava Lubiny. Právě místo něj teď povýší na post hlavního trenéra.

Bělohlav už měl hlavní slovo v nedělním duelu s Kladnem (3:2). Den před zápasem totiž vedení klubu Lubinu odvolalo. „Jsem rád, že jsme se s Radkem Bělohlavem dohodli na tom, že zůstane na pozici hlavního trenéra. Tým ho zná a já věřím, že jeho pozitivní vliv v kabině i na střídačce povede k dalším vítězstvím,“ řekl Martin Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva Dynama.

VYSOKÉ NÁKLADY
Lubinův nástupce ovšem nemusel vzejít jen z klubových zdrojů. Hokejové Pardubice totiž jednaly i s dalšími adepty. A velkými trenérskými jmény.

Jednou z variant byl i Vladimír Růžička, který dříve vedl v řadě vypjatých bitev pražskou Slavii proti Pardubicím. „Bavili jsme se s jeho agentem, jestli by měl zájem a za jakých podmínek,“ potvrdil Sýkora.

Olympijský vítěz a bývalý kouč národního týmu ovšem po konci v Chomutově čeká na své angažmá dál. K dohodě nedošlo. „Samozřejmě v tom ekonomická stránka věci hrála velkou roli. Ta varianta, pro kterou jsme se rozhodli, je pro nás rozumnější a smysluplnější. Musím se dívat na náklady. A ty by byly v případě Vladimíra Růžičky vyšší,“ uvedl Sýkora.

HADAMCZIK PORADCEM?
Další skloňované jméno? Alois Hadamczik, jenž vedl řadu let český národní tým. „Dal nám jasnou odpověď, že nyní nemůže, protože byl na zdravotním zákroku. Nicméně se nabídl, že by nám pomohl formou sportovního konzultanta či poradce. Rozhodně ne jako hlavní trenér,“ prozradil šéf Pardubic.

Sedmašedesátiletý kouč vedl v minulé sezoně český tým hráčů do 18 let. A právě tam spolupracoval s Radkem Bělohlavem. Rýsuje se něco podobného i v Dynamu?

„V tuto chvíli nic nevylučuji. Jsme v kontaktu, ale žádnou smlouvu tu nemá. Jestli něco do budoucna vznikne, to ukáže čas,“ poznamenal Sýkora.

Jméno Hadamczika už se v souvislosti s Pardubicemi skloňovalo před lety. A to jako možného majitele Dynama. „Otázka případného vstupu nového akcionáře je spíše na současné akcionáře,“ nechtěl Sýkora tuto variantu komentovat.

VOLBA ASISTENTŮ
Jisté je, že v pátečním utkání proti Liberci a v nedělním duelu v Plzni bude mít trenér Bělohlav k dispozici současné asistenty Petra Čáslavu a Otakara Janeckého. V příštím týdnu pak může dojít k dalším změnám. „Řekl jsem Radkovi, aby navrhl složení realizačního týmu. Tak, aby mu vyhovoval, protože ta chemie tam musí fungovat. Pokud si zvolí současné asistenty, tak si je zvolí,“ objasnil Sýkora.

V této pozici Bělohlav již krátce působil v prvoligových Českých Budějovicích. Nyní mistr světa z roku 1996 začíná v Pardubicích novou etapu.