Přesně tenhle pocit teď znají dokonale pardubičtí hokejisté. Ve svém druhém domácím vystoupení dotáhli náskok Mountfieldu na 2:2 a pomalu se chystali na prodloužení.

Najednou přišla po buly rána jako z kanonu, která skončila v šibenici – 2:3. Českobudějovický Jiří Šimánek zaklapl dveře, autobus odvezl tři body. Na kostce svítil čas 13,6.

Přesně tolik vteřin zbývalo do konce zápasu. „Tam už by musela přijít leda nějaká náhoda nebo odražený puk od nohy, aby i potřetí vyrovnali," odfrkl si českobudějovický hrdina Šimánek, autor prvního i posledního gólu zápasu.

Pocity na druhé straně? Frustrace, rozčarování, zloba… „Nezareagujeme, nerozebereme při vhazování hráče… Tohle by se takhle zkušenému týmu vůbec nemělo stávat," oprávněně se čílil pardubický trenér Pavel Hynek.

Centr třetí formace „pojišťováků" Robert Kousal nechtěl nešťastnému konci věřit: „Je to příšerný pocit. Aspoň bod byl blízko, mohli jsme se ještě porvat o druhý, a najednou je z toho nula."

Ano nula. A minule s Chomutovem Pardubice vydolovaly pouhý bod za porážku 2:3 po nájezdech. „Pro naši psychiku je to hodně nepříjemné. Je mi hlavně líto  fanoušků, že podruhé museli koukat na to, jak prohráváme," procedil Kousal.

Po utkání mu bylo úplně ukradené, že díky dalším dvěma asistencím vylepšil svoje statistiky na pět bodů ve čtyřech zápasech. „Byl bych radši, kdybychom vyhráli a já skončil bez bodu. Tohle je hrozné," kroutil hlavou.

Nejvíc ho mrzelo, že Pardubice nedokázaly navázat na povedené vystoupení v Plzni. Tam dokázaly skvěle plnit defenzivní povinnosti a zvítězily 2:1. „Jenže teď to byl obrat o sto osmdesát stupňů. Místo, abychom zopakovali dobrý výkon, hrajeme něco úplně jiného," nechápal Kousal.

„V Plzni jsme jezdili naplno nahoru a dolů. Proti Českým Budějovicím to bylo spíš takové napůl," postěžoval si kouč Hynek.
Týmu vyčítal absenci důrazu v útočné třetině: „Neuhrajeme si souboje. Přijde mi, jako bychom byli nějak zabrzdění a v křeči. Je potřeba ten vlak odbrzdit."
Bude to potřeba. Ve středu jeho tým totiž čeká v O2 aréně „Jágrmánií" rozpumpované Kladno.