Nálepku ostudy získal ve druhé třetině, kterou Chomutov na ledě Pardubic vyhrál 5:0. „Byla mi hanba stát na střídačce. Styděl jsem se za výkon našich hráčů,“ prohlásil Ladislav Lubina, hlavní trenér Pardubic.

Dynamo znovu nedokázalo vyhrát dva zápasy v řadě. Kdy se to povedlo naposledy? Na přelomu září a října. V posledním duelu proti Chomutovu předvedl pardubický tým katastrofální druhou třetinu. „Bylo tam špatně úplně všechno,“ poznamenal Jordann Perret, francouzský útočník ve službách Dynama.

Stejně jako na začátku utkání Pardubičtí inkasovali i ve druhém dějství v úvodní minutě. „Po první brance Chomutova všechny naše hlavy zamířily dolů a jak Piráti navyšovali skóre, nemohli jsme se z toho dostat,“ doplnil Perret.

Střídání brankářů, ale i důrazná trenérova domluva. Pardubický kouč Lubina si vzal oddechový čas, během kterého pořádně zvýšil hlas. Část publika nad střídačkou to kvitovala potleskem.

Když potom Rostislav Marosz přišel o puk a Chomutov zvýšil na 6:1, poslal Lubina útočníka předčasně do kabiny. „Nevím, co bych na tom komentoval. Myslím, že všem to bylo jasné,“ uvedl trenér Lubina.

V poslední třetině pak Pardubičtí alespoň zmírnili debakl, když vstřelili tři góly v rychlém sledu. „Ve druhé přestávce bylo v naší kabině dost hlučno, není se čemu divit,“ přiznal Perret.

S Chomutovem se Pardubice potkají opět dnes, tentokrát na ledě Pirátů. „Nedělní utkání jsme si detailně rozebrali, hrubě nepovedená druhá třetina se nesmí opakovat,“ řekl trenér Lubina.

„Tento zápas vnímám jako odvetu, rádi bychom je porazili,“ prohlásil Perret. Úterní zápas v Chomutově začíná v 17.30 hodin. Do baráže, která začne 29. března, půjdou s Dynamem pravděpodobně i Piráti.