Motor přijel na východ Čech i s obráncem Martinem Bučkem, který hostuje právě z Pardubic. A připomněli se i další hráči, kteří dříve oblékali pardubický dres. Hned u prvního gólu, na který se čekalo téměř třicet minut.

V oslabení dostal od Daniela Voženílka přihrávku mezi kruhy osamocený Michal Vondrka a poprvé překonal brankáře Kloučka. Do vedení mohli jít i domácí, střelu Robertsona ovšem zastavila horní tyčka.

První vyrovnání? Těsně se závěrem druhé třetině. Taky v oslabení ujel pardubický Matěj Blümel a stihl zakončit. Hosté pak hráli další přesilovku a v době, kdy se pardubický hráč vracel z trestné lavice, udeřili podruhé. Zblízka skóroval Jiří Ondráček.

O chvíli později rozehráli početní výhodu zase hráči Dynama a po 28 vteřinách vyrovnali. Na konci akce byla střela v podání Roberta Říčky.

I vítězný gól připravili Pardubičtí v přesilovce, když Voženílek ještě mimo hru dorážel na Camaru. Ve skrumáži se pak nejlépe zorientoval Paulovič a dorazil puk do odkryté branky Motoru.

„Pro nás to bylo těžké utkání, Budějovice hrály dobře ve středním pásmu. S tím jsme měli až třicet minut problémy, pak jsme se dostali do zápasu. O vítězi rozhodly speciální týmy,“ řekl David Havíř, asistent trenéra Pardubic.

Hosté nakonec odjížděli bez bodu. „Mrzí mě, když se porazíme sami, a to vlastní nedisciplinovaností. Za stavu 2:2 šest minut před koncem se náš hráč prostě nemůže nechat vyprovokovat. Domácí sehráli přesilovky dobře, my jsme jim darovali dva góly,“ prohlásil kouč Motoru Jaroslav Modrý.

Pardubice – České Budějovice 3:2

Fakta - branky a nahrávky: 40. Blümel (Nakládal), 43. Říčka (Košťálek, Cienciala), 55. Paulovič (Poulíček, Mikuš) – 30. Vondrka (D. Voženílek), 42. J. Ondráček (Pech, Slováček). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Kajínek, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 7580. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:1.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Košťálek, Robertson, Nakládal, Kolář, Zdráhal, Mikuš, Hrádek – Cienciala, Musil, Říčka – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, Kousal, Hecl – Rohlík, Anděl, Koffer.
HC Motor České Budějovice: Hrachovina (55. Strmeň, 55. Hrachovina) – Bučko, Piskáček, Bindulis, Vráblík, Slováček, Štich, Percy – Valský, D. Voženílek, Venkrbec – Gulaš, Pech, Ondráček – Vondrka, M. Hanzl, Abdul – Holec, Toman, M. Beránek.