Další promarněný zápas. Od poslední reprezentační přestávky, kdy v Pardubicích vyměnili trenéry, prohrálo Dynamo sedm z osmi extraligových duelů. Naposledy s Kladnem.

Ve 25. minutě 0:3 z pohledu Pardubic. Opět nepovedený úvod a dohánění ztráty. „Je to čtvrtý domácí zápas, kdy soupeři nabídneme vedení. Je nepochopitelné, jak do zápasů vstupujeme. Kdo si zaslouží pochvalu, jsou diváci, kteří i za nepříznivého stavu kluky povzbuzují,“ uvedl po utkání Milan Razým, hlavní trenér Dynama.

Už je to pravidelná součást posledních zápasů Pardubic. Dynamo góly nestřílí, soupeř trestá chyby.

„Začínat zápas za stavu 0:3, to je naše nemoc. Nedaří se nám dát první gól. A když ho dostaneme, tak spadneme hlavami dolů. To je špatně, nesmí se to stávat,“ vykládal po utkání pardubický útočník Jan Mandát.

Bojovník z první formace, jenž je druhým neproduktivnějším hráčem Dynama, byl u situace, kdy puk poskakoval za kladenským brankářem Denisem Godlou.

Hokejová extraliga - 34. kolo: Pardubice - Kladno
Razým: Vstup do zápasu? Nepochopitelné

„Byl jsem v souboji a viděl, že puk vypadl, ale dostal se trochu za branku. Už jsem ho tam nestihl dát,“ popisoval Mandát. Trefil se až na začátku třetí třetiny, kdy v přesilovce vyrovnal na 3:3.

Pardubičtí hokejisté se vrátili do zápasu, jenže na další bod už v prodloužení nedosáhli. „Měli jsme tam více šancí a mohli jsme vyhrát za tři body. Za ten jeden ani nemůžeme být rádi. Chtěli jsme tři, ale to se nám nepovedlo,“ dodal forvard.

Zápas s Kladnem znovu odhalil pardubické nedostatky. „Špatně se to komentuje. Máme souvislý tlak, pak dáme soupeři jednu šanci, kterou využije. Tohle se s námi vleče celý rok, hlava pak nefunguje, jak by měla. Když víte, že máte tlak, nedaří se vám dát gól a potom místo toho dostanete, s prominutím, z nějaké sračky gól…,“ poznamenal Mandát.

Dvakrát venku

Dynamo je stále poslední. Na třináctý Litvínov ztrácí dva body, na dvanácté Vítkovice ještě o dva více. Oba soupeři odehráli o zápas méně.

„Hráči si to musí srovnat v hlavě, je to i o našem přístupu. Několikrát jsme dostali branky v závěrech třetin, kdy chybělo pár vteřin. Tam už musí hráči puk sežrat…,“ řekl kouč Razým.

Tento týden? Zase těžká šichta. Dva venkovní zápasy v Liberci a v Plzni.

Stíhací jízda Slunety nestačila, Ústí podlehlo Pardubicím 67:73.
Beksa odolala stíhací jízdě. Vyhrála na palubovce ústecké Slunety

Hovorka chtěl vyhrát: Nepotřebuji nic dokazovat  

Byl jedním z pardubických hrdinů v poslední baráži, ale v listopadu Marek Hovorka skončil za podivných okolností, když tehdejší trenér Radek Bělohlav mluvil o jeho špatném vlivu na mužstvo. Nyní přijel slovenský útočník v dresu Kladna jako soupeř.

„Chtěl jsem v Pardubicích samozřejmě vyhrát. Na druhou stranu kvůli lidem, kteří tady chodí na hokej, mi je líto, co se tady děje. Chtěl jsem ale vyhrát za Kladno. Hrajeme o každý bod, jde nám o play off,“ uvedl Hovorka po utkání.

„Nepotřebuji nikomu nic dokazovat. Vím, jaký jsem. V minulé sezoně bylo mužstvo tam, kde bylo. My, pět nejstarších, jsme si to sebrali pod svoje křídla a nějak to vypadalo. Teď tady podle mě zavládla taková anarchie. Ale to je už jedno, jsem na Kladně, jsou pro mě důležité kladenské výsledky,“ odpovídal na dotaz, jestli měl zvýšenou motivaci i kvůli tomu, jak se jeho odchod z Pardubic komentoval.