Pěkně shromáždil všechny svoje obránce, vzal do ruky památeční puk ze zápasu s Třincem a nechal se vyfotit. Pardubický brankář Brandon Maxwell vychytal svoji první extraligovou nulu a hokejem se v Česku baví.

Třikrát z posledních čtyřech zápasů vyšrouboval svoji úspěšnost zákroků nad božských 95%. Chytá parádně. Ale na chválu si zase tak moc nepotrpí. Nejlepší zápas za Pardubice? „Celý tým hrál skvěle," komentoval svoje představení, kde pochytal 32 ran třineckých Ocelářů.

„Moc dobře víme, jakou má Třinec útočnou sílu. Brandon nám hrozně pomohl a byl základem našeho úspěchu," ocenil ho ale obránce Martin Štajnoch. „Chytal výborně. Velice dobře si vedl už v minulých zápasech, jsem rád, že mu to takhle jde a mančaft se k němu přidal. Tohle vítězství je teď cennější, než tu vyhrát 5:0," vyzdvihoval Američana i trenér Richard Král. Maxwell se v utkání celkem nadřel. Zase hrál často holí a musel likvidovat několik třineckých závarů. „Byl to hodně těžký a skvělý zápas pro celý tým. Hráli jsme velmi chytře, hodně střel jsme dokázali zablokovat. Tohle nebyla jen nějaká nula brankáře, ale nula celého týmu," poklonil se svým spoluhráčům. Cenil si, že parta před ním pochytala na svoje těla 19 puků za něj.

„Týmy, které zablokují nejvíc střel v NHL, vyhrají Stanley Cup. Blokování střel je nesmírně důležité," pokračoval.

Maxwell se v Pardubicích vymyká. Chytáním i chováním. Tohle je chlap, co by pro výhru snědl klidně kilo žížal. „Je trochu jiný a my jsme rádi, že je trochu jiný a že tak skvěle chytá," usmívá se Štajnoch.

„Skvělé máme ale oba brankáře, stejně věříme i Robertu Kristanovi," přidal vzápětí. „Brandon je trochu svůj, kluci ho mají, myslím, rádi," dodal trenér Král. V tom se rozhodně neplete. Mají…