Prapodivná čistka nezafungovala. Pardubičtí hokejisté i nadále tápou. Jejich trápení není u konce ani po výjezdu na Hanou, v Olomouci prohráli 1:2.

Pardubické mytí hlav bylo v první třetině znát. Hosté se v úvodu prezentovali aktivitou a vehementně usilovali o vstřelení vedoucí branky. Blízko gólu byl při přesilové hře obránce Čáslava, ale gólman Konrád si s jeho dvěma pokusy se štěstím poradil. Neujal se ani dravý průnik rozjetého Sýkory. Hanáci kontrovali nepříjemným závarem na konci 20. minuty, ale stav se neměnil.

Ve 26. min. se do velké příležitosti dostal Jergl, ale Maxwell jeho pokus vyrazil. To však už neplatilo o chvíli později, kdy se trefil Eberle – 1:0. S Pardubicemi tento okamžik pořádně zacloumal, a jen horko těžko odolávali narůstajícímu tlaku kohoutů. I díky fantastickému reflexu Maxwella při ráně Zemana.

V závěrečné části tomu nebylo jinak. Pardubický gólman se v brance pořádně činil a v 51. min. mu po dělovce Valenty pomohla i horní tyčka. To už však neplatilo o dvě minuty později při dorážce Holce – 2:0.
Kosmetickou úpravu dal výsledku Kolář (1:2), víc už Dynamo nestihlo.

Olomouc – Pardubice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)Fakta – branky a nahrávky: 30. Eberle (Skrbek), 53. Holec – 56. Kolář (J. Havlík, Marcinko).
Rozhodčí: Pešina, Polák – Flegl, Polonyi.
Vyloučení: 4:6. Bez využití.
Diváci: 5071.
HC Olomouc: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek – Kafka, J. Knotek, Laš – Holec, A. Zeman, T. Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Bokroš, Zdráhal, Ščotka, Šeda – P. Sýkora, Poulíček, Rolinek – J. Svoboda, Nahodil, Tybor – A. Havlík, Marcinko, Starý – Půhoný, Tomášek, Kolář. Trenéři: M. Říha ml. a Baďouček.