Českotřebovští Kohouti poněkolikáté v play off předvedli, jak si dovedou sami zkomplikovat dobře rozehrané střetnutí. V Jaroměři nastoupili podruhé s Damoklovým mečem nad hlavami, případná porážka by pro ně znamenala konec sezony. Začali skvěle a zásluhu na tom měl především útočník Schejbal, který brzy otevřel skóre a posléze navyšoval vedení, kdy byl faulován při brejku ve vlastním oslabení a sám proměnil nařízené trestné střílení. Všechno tedy šlo z pohledu hostů báječně, jenže následovala série jejich vyloučení a ve 26. minutě bylo srovnáno. Ještě jednou si Kohouti vzali náskok zpět, ještě jednou o něj přišli. Zbytek základní hrací doby se potom proměnil v čekání na ten jeden klíčový okamžik, na rozhodující chybu. Odhoukala 60. minuta a nic takového nenastalo, v prodloužení předvedli po dvou a půl minutách vítěznou souhru Filip s kapitánem Fúzikem a Kohouti si vynutili pátou bitvu. „Začali jsme velmi dobře a převahu vyjádřili dvěma góly. Hra v oslabení nás stála hodně sil, bohužel jsme dvougólový náskok ztratili. Znovu jsme vypadli z role, soupeř nás dostával pod silný tlak. Je jisté, že takhle hrát jednoduše nemůžeme. Ve třetí třetině jsme předvedli koncentrovaný výkon a dotáhli těžký zápas do prodloužení, ve kterém po krásné akci rozhodla dvojice Filip - Fúzik. Za podporu děkujeme skvělým českotřebovským fanouškům,“ zhodnotil utkání pro klubový web trenér Jaromír Jindřich.

V Chrudimi teď panuje dobrá nálada. Bude tomu tak i v pátek večer na královédvorském ledě?V Chrudimi teď panuje dobrá nálada. Bude tomu tak i v pátek večer na královédvorském ledě?Zdroj: Petr Čepek

V sérii mezi Chrudimí a Novým Městem nad Metují zatím vítězí výhradně domácí celky a tahle zvyklost nebyla porušena ani ve středu, což bylo dobře pro zástupce Pardubického kraje, který se tím pádem udržel v sérii. Domácí podali asi nejlepší výkon ve čtvrtfinále a silnou ofenzivu soupeře dokonale vynulovali, gólman Lukáš Novotný položil perfektním představením základy k potřebnému vítězství. Jeho spoluhráči ho podpořili dostatečnou produktivitou, do poloviny zápasu vedli třígólovým rozdílem a zodpovědnou defenzivní hrou v dalších minutách hostům neumožnili, aby se ještě vrátili do zápasu. Razítko na výsledek přidal v závěru do opuštěné novoměstské svatyně Pilař a ukončil tak snažení hostů v přesilové hře umocněné odvoláním gólmana.

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF, 4. zápasy:

HC Jaroměř – HC Kohouti Česká Třebová 3:4 PP (1:2, 2:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 17. Souček ml. (Kašpar, Kocián), 26. Kotrč (Rind), 35. Holub (Bujňák) – 3. Schejbal (Pažourek, Veverka), 19. Schejbal (TS), 30. Plášek (Ostřanský), 63. Fúzik (Filip). Rozhodčí: Pecha, Veinfurter – Boček, Řezníček. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 391. Stav série: 2:2. Jaroměř: Mrázek – Voňka, Bujňák, Souček st., Vágner, Kotrč, Krejcar, Dvořák – Holub, Kašpar, Kocián, Brožek, Háze, Záliš, Hájek, Souček ml., Rind. Česká Třebová: Kraus – Sedlák, Jemelka, Pažourek, Schejbal, Hradil, Daněk – Augustin, Pavlovský, Fúzik, Hemský, Semorád, Ostřanský, Plášek, Stolín, Veverka, Filip.

HC Chrudim – TJ Spartak Nové Město nad Metují 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 5. Pavlík (Jiří Polák, Hrdlička), 11. Felcman (Formánek, Čáslava), 29. Plch (Novák, Dobiáš), 59. V. Pilař (Novák, Hejduk). Rozhodčí: Čížek – Pošvář, Hájková. Vyloučení: 5:5, navíc Hrdlička – Pohl oba 5 min. + OK. Bez využití. Diváci: 250. Stav série: 2:2. Chrudim: Novotný – Linhart, V. Pilař, Hejduk, Pejzl, Hybeš, Čáslava, Hrdlička, Felcman – Jiří Polák, Formánek, Dobiáš, Felcman, Novák, Roubal, Cvrček, Turčáni, Pavlík, Kostka, Plch, Langr. Nové Město nad Metují: Biegl – Franc, Vitebský, Borovec, Dufek, Mert, Pohl, Dostál – Koudelka, Zámečník, Reichmann, Černý, Bucek, Hylena, Hynek, Lelka, Velinský, Šťastný, Vanát, Prouza.

Další program – 5. zápasy – pátek 17. února – 18.30: Česká Třebová – Jaroměř, 19.00: Nové Město nad Metují – Chrudim.

Semifinálové série začínají v neděli 19. února v Novém Bydžově resp. v Litomyšli. Jejich složení poznáme v pátek večer.