Za zraněné brankáře Maxwella a Růžičku přivedly Pardubice náhradu, kterou je mistr světa z roku 2010 JAKUB ŠTĚPÁNEK. Po odchodu z Vítkovic chytal třicetiletý brankář v KHL a naposledy ve švýcarském Bernu.

Jak jste se cítil při své pardubické premiéře?
Byl to první zápas po dlouhé době, bez nějakého přáteláku. Chtěl jsem se soustředit hlavně na sebe, abych měl nějaký zákrok. Při první šanci Sparty jsem puk chytil, ani mi nevypadl, a to mi dodalo sebevědomí. Ke konci zápasu už jsem samozřejmě cítil únavu, ale věřím, že když budu nastupovat častěji, tak to bude jen lepší.

Když se v pátek večer ozvaly Pardubice, jaká byla vaše první reakce?
Byl jsem zrovna na hokeji ve Vítkovicích, kde hrála Sparta. Seděl jsem s agentem, který mi řekl, ať jedu domů a rozmyslím si to. Ještě jsem se dodíval na hokej a pak pokecal s kamarády, kteří teď hrají za Spartu. Když jsem přijel domů, tak jsem vše probral s manželkou. Řekli jsme si, že do toho půjdeme. Pak už bylo na zástupcích klubů, aby se domluvili. Bylo to sice složitější, ale jsem tady a jsem rád.

Váš příchod se dojednal velmi rychle. Jak jste se na zápas připravoval?

Někdy je to lepší, prostě jsem do toho skočil rovnýma nohama. V mojí situaci bylo jasné, že se to jednou podobně rychle seběhne. Nějak dlouho jsem o tom nepřemýšlel, byla to taková hurá akce. V sobotu večer jsem přijel, pak rozbruslení a zápas.

Proběhla alespoň porada 
s obránci?

Něco málo jsme si řekli. Horší je, že většinu kluků ještě neznám. Dříve jsem hrál jen s Petrem Čáslavou 
a Ctiradem Ovčačíkem. Na někoho třeba řvu česky, pak se otočí a já zjistím, že je to Američan nebo Kanaďan. Potom zase křičím anglicky na Čecha. Bylo to hodně naostro, teď musím spoluhráče poznat.

Byl pro vás důležitý jeden 
z prvních zákroků?
Hlavně jsem si chtěl pohlídat začátek zápasu. Myslím, že jsem tam měl pár dobrých zákroků, po kterých jsem se dostal do hry. Bohužel jsem dostal dva góly již v první třetině, ale to se někdy stává. Postupem času jsem se cítil lépe a lépe.

Co chybělo k tomu, abyste nějaký bod proti Spartě 
získali?

Měli jsme hodně vyloučených, toho bychom se měli příště vyvarovat, protože Sparta přesilovky nehrála špatně a párkrát nás tam zavřela. Dala v nich i dva góly. Nechci říkat, že to rozhodlo, ale určitě jim hodně přesilovky pomohly.

Berete svou misi v Dynamu jako výzvu? V případě dobrých výkonů si můžete zase říct o zahraniční angažmá…

Nechci se dívat tak daleko. Dostal jsem tady nějakou šanci. Samozřejmě nechci prohrávat, ať už jsem kdekoliv. Jdu zápas od zápasu, co bude potom, se teprve uvidí. Jsem jeden kluk ve dvacetičlenném týmu. Když mi spoluhráči nepomůžou, tak nevyhrajeme. To samé je opačně, když jim zase nepomůžu já. Jsou to spojené nádoby, musíme hrát dobře hlavně jako tým. Pokud budeme hrát poctivý hokej, tak se výsledky musí dostavit.

Akce Štěpánek? Ke zdárnému konci přispěl souhlas Lva
Když se vedení Dynama dohodlo s Jakubem Štěpánkem, bylo nutné zajistit veškeré záležitosti spojené s registrací, aby mohl brankář nastoupit hned v neděli proti Spartě.

„Hned od začátku třetí třetiny utkání v Třinci jsem začal řešit vzniklé komplikace. Věděl jsem, že Jakub je bez angažmá, kontaktoval jsem agenta a poté i jeho. Na podmínkách jeho působení jsme se dohodli během noci," popsal průběh bleskové akce generální manažer Pavel Rohlík.

Při vyřizování dalších formalit bylo zjištěno, že práva na Jakuba Štěpánka v registračním systému drží HC Lev Praha, tedy klub, který je právně v likvidaci.

„Chvíli hrozilo, že nestihneme Jakubův příchod vyřešit do nedělního utkání. Jsme rádi, že se to po desítkách telefonátů podařilo vyřešit a získali jsme i souhlas Lva," uvedl Rohlík.

Po dvou úvodních prohrách dnes pardubičtí hokejisté zamíří na Hanou, kde je od 18 hodin čeká zápas třetího kola Tipsport extraligy.

„Týmu by obrovsky pomohlo, kdyby urval vítězství. Chceme podržet současnou sestavu, ať má stabilitu, nechceme míchat složením jednotlivých řad jen proto, že jsme dvakrát prohráli," říká trenér Pardubic Peter Draisaitl.