Česká extraliga je stále přerušena, v jiných evropských zemích hokejové soutěže běží. Herní vytížení tak bude jednadvacetiletý forvard hledat na Skandinávském poloostrově. Pardubické angažmá Kaut předčasně ukončil, v tomto extraligovém ročníku stihl jen čtyři zápasy, ve kterých jednou skóroval.

„Mrzí nás, že nemůžeme více využít jeho služeb. I tak bychom ale rádi Martinovi poděkovali a popřáli hodně úspěchů v dalším průběhu sezony,“ uvedl Dušan Salfický, sportovní ředitel Dynama.

V Pardubicích, kde Kaut naskočil do dospělého hokeje, trénoval již v létě. Čekalo se na souhlas Colorada Avalanche, jeho zaměstnavatele, aby mohl za Dynamo nastoupit i do zápasů. Definitivně bylo jasno v září před sezonou.

„S Coloradem jsme byli domluveni, že u nás bude mít Martin dostatečné zápasové vytížení. Máme s ním uzavřenou smlouvu do 5.11. s tím, že následně se rozhodne jak a kde bude Martin pokračovat,“ popisuje Salfický.

Jenže poslední utkání odehrály Pardubice 27. září, v poslední době ani nemohly využívat svou arénu k tréninku. „Bohužel se u nás nehraje, Martin nemá dostatečné herní vytížení a tak Colorado rozhodlo, že Martin odchází už nyní do Švédska, kde může hrát,“ dodal sportovní ředitel.

Kaut míří do klubu druhé nejvyšší švédské soutěže. Modo je aktuálně až na třinácté pozici, když v sedmi zápasech získalo sedm bodů. V prosinci by se pak měl bývalý pardubický útočník hlásit na tréninkovém kempu Colorada.