Dva celky, které hrají o záchranu nejvyšší soutěže. Situace po první čtvrtině baráže? Pardubice jsou na prvním místě s devíti body, Chomutov drží se čtyřmi body druhou pozici.

„Tři vítězství už máme, dalších pět musíme získat. S pokorou jdeme dál,“ řekl po vítězství na severu Čech asistent trenéra Richard Král.

A podobná slova zaznívají i z hráčské kabiny. Dynamo rozehrálo baráž skvěle, ale soupeři mají v dalších zápasech stále šanci.

„Všechny tři zápasy jsme odmakali, ale je to pořád jen začátek. Musíme se soustředit na každý další zápas, baráž bude ještě dlouhá,“ uvedl pardubický útočník Petr Sýkora, jenž v baráži nasbíral čtyři body za jeden gól a tři asistence.

Jedním z kvarteta čtyřbodových hokejistů Dynama, kteří jsou v čele kanadského bodování baráže, je i útočník Jan Kloz. „Samotné hraní baráže nás semklo a nakoplo. Máme hodně zkušených hráčů, kteří podobné situace zažili, a víme, o co hrajeme,“ prohlásil dvaatřicetiletý forvard, jenž přišel do Pardubic na konci ledna.

Před pár dny vyhráli Pardubičtí v Chomutově 5:1, dnes oba týmy čeká další vzájemný zápas. „Soupeři jsou zkušení a jistě neřekli poslední slovo. Očekávám od nich v další části soutěže velký odpor,“ dodal Sýkora.

Piráti se budou muset v další fázi baráže obejít bez Jana Stránského. Jeho zákrokem na Nicholase Schause v úterním duelu se zabývala disciplinární komise ELH. Chomutovskému útočníkovi byl uložen trest zastavení činnosti na tři soutěžní utkání nepodmíněně a finanční pokuta ve výši 10 % základní měsíční odměny.