V minulém týdnu Pardubičtí prohráli v Olomouci i s Vítkovicemi, domácí zápas provázela negativní atmosféra. „Čeká nás souboj se Zlínem, který je poslední. Pro mě je podstatné, abychom ten zápas zvládli. Zlepšila se bojovnost a nasazení, teď musíme zlepšit ještě produktivitu. Když to půjde, tak jsem přesvědčený o tom, že začneme vyhrávat,“ uvedl Martin Sýkora, generální ředitel Dynama.

I když se v klubu poslední výsledky řešily, trenéři mají stále důvěru. Před týmem jsou ovšem dva důležité zápasy. Po dnešním duelu ve Zlíně následuje nedělní zápas proti Kladnu. Pardubický tým už potřebuje lepší výsledky. Co se od Dynama očekává?

„Je to hodně pocitové. Musíme zápas zvládnout a věřím, že se to podaří. Kluci trénují, nechodí se sklopenými hlavami. Jde o to, aby se to přeneslo na led,“ uvedl Sýkora.

Ke zlepšení produktivity mají pomoci i změny v útočných řadách. K týmu už se připojil devatenáctiletý forvard Matěj Blümel, jenž se vrátil po dvou letech v zámoří. „Beru to jako další signál veřejnosti, že chceme sázet na naše odchovance. Matěj má potenciál. Taky vytvoří tlak v kádru, aby se všichni zamysleli nad tím, že nemají svoje místo jisté,“ prohlásil Sýkora.

S týmem trénuje i Denis Kusý, který nastupoval v prvoligové Třebíči. „V první lize Denis góly dával a věřím, že se zase popere o místo v sestavě a pomůže nám,“ dodal na adresu útočníka.

Se spoluhráči trénoval Tomáš Rolinek, na ledě se objevil po zranění i Denis Kindl. Ve Zlíně ovšem týmu ještě zřejmě nepomůžou. Domácí tým naopak může poprvé využit brankáře Marka Čiliaka z Komety Brno.