„Pořád říkáme, že musíme přesilovky zlepšit, v nich se zápasy rozhodují. Ve třetí třetině jsme jich měli hodně a mohli jsme dát góly,“ říkal po duelu v Chomutově pardubický obránce Marek Trončinský.

V šestnácti odehraných zápasech zaznamenali Východočeši jen šest gólů v přesilovkách, což je společně s Jihlavou nejmenší počet ze všech extraligových týmů. Procentuální využití má Dynamo dokonce nejnižší, pouze osm procent.

„Některé přesilovky nevypadaly špatně, některé naopak byly tragické. A co je nepochopitelné, tak jsou góly, které jsme při vlastní přesilovce dostali,“ připomněl při hodnocení první čtvrtiny trenér Miloš Holaň.

V poslední době schází tradiční zbraň pro tyto situace v podobě Petra Sýkory, který je stále na marodce. Na tréninku se hra v početní výhodě piluje, složení formací je různé. „Pořád to zkoušíme, měníme hráče, kreslíme a nacvičujeme,“ vykládal obránce Trončinský.

V Chomutově mohli Pardubičtí nevyužitých přesilovek pouze litovat. Necelé dvě minuty před koncem duelu totiž vstřelil rozhodující gól domácí útočník Michal Vondrka. Tedy kapitán Pirátů, který se již v této sezoně trefil proti Pardubicím celkem čtyřikrát.

„Nehráli jsme špatně do defenzivy, bohužel jsme jejich nejlepšímu hráči nechali dost prostoru. On toho využil,“ konstatoval Ondřej Kacetl, jenž se po sedmi zápasech opět vrátil do pardubické branky.

Při klíčovém gólu zůstal Vondrka znovu nepokrytý. „Udělal to dobře především hráč za brankou, já jsem puk na chvíli ztratil, pak jsem se tam dostal pozdě a už jsem nestihl zvednout ruku,“ popisoval Kacetl.