„Přesilovkám se stejně jako soupeři věnujeme. Bude se na tom pracovat dál. Kéž by to fungovalo. Blízko ke gólu bylo i v Litvínově, ale branka tam nepadla,“ poznamenal trenér Břetislav Kopřiva. „Jsem rád, že se nám povedly využít,“ řekl útočník Antonín Dušek. Právě on vybídl spoluhráče zpoza branky ke skórování, Sacha Treille zakončil přesně. „Máme to natrénované, ale těch variant je samozřejmě více. Můžeme zkusit i něco jiného,“ dodal.

V procentuálním využití přesilových her jsou Pardubičtí lehce nad deseti procenty. Hůře na tom jsou v extralize jen mužstva Vítkovic a Olomouce.

To, co trenéry Dynama těší především, je bodový zisk. Sedm bodů z posledních čtyř zápasů. „Jsem rád, že jsme bodový propad zastavili a že se kluci zlepšují. Hned jsou více v pohodě, na jejich hře je vidět vyšší sebevědomí, dovolí si udělat kličku i pod tlakem,“ všiml si Kopřiva.

„Máme více šancí, dali jsme více gólů. Když je člověk na puku, tak si věří a může si více dovolit. Celé se to pak nabaluje,“ uvědomuje si i Dušek, který byl v utkání se Spartou nejvytíženějším útočníkem Pardubic. Dynamo nakonec bralo z přestřelky (4:4) se Spartou bod, když padlo v prodloužení.

„Hrálo se chvílemi nahoru dolů, pro diváky to bylo asi příjemné. Člověk pak ale trne, abychom se stihli vrátit a danou situaci pokrýt. Byl to výborně rozehraný zápas před skvělou kulisou. Trochu mě mrzí, že jsme to neudrželi,“ dodal trenér Kopřiva.

Tým se teď bude připravovat během reprezentační přestávky. Bez několika hráčů. „Vytížení budou oba Francouzi nebo Miloš Bubela,“ doplnil kouč.