Plány na vstup „do velkého“ hokeje už měli její představitelé dávno. Na jaře se jim podařilo dotáhnout do konce poslední věc potřebnou pro start v krajských soutěžích.

„Díky podpoře města Pardubice se náš tým mohl přihlásit do krajské hokejové ligy. Domácí utkání budeme hrát v malé hale pardubické ČEZ Areny. Nyní finišují všechny přípravy,“ uvádí manažer klubu Jakub Musil, který k tomu ještě dodává.

„Náš klub získal od města Pardubice dotaci na využívání ledové plochy a prostor pardubického zimního stadionu. Díky této dotaci můžeme bez problémů startovat v krajské hokejové soutěži a přinést do města i neextraligové hokejové kluby.“

A nejenom město se vrhlo na to, co v Pardubicích dlouho chybělo. Nadějní junioři, kteří se po skončení mládežnické kariéry nedostali do extraligového kádru, museli za svou láskou – hokejem cestovat do jiným měst.

Od prosince, kdy Závodní hokejová Pardubice začala koketovat s účastí v oficiálních soutěžích, se toho na „peněžním trhu“ událo dost.

„Získali jsme dva mediální partnery. Váš Pardubický deník a Radio hey. Díky tomu můžeme ještě zlepšit prezentaci ostatních partnerů. Z toho mám velkou radost. Další příjemná věc je ta, že si nás pod svá křídla vzala firma Střída Sport, která nám dodala kompletní sadu dresů, včetně tréninkových. Samozřejmě jednáme s dalšími partnery. Doufám, že jich bude co nejvíce. Dnes je totiž velice těžké získat prostředky pro sport,“ vysvětluje Musil.
Vedení nového klubu na hokejové mapě nechce nic ponechat náhodě. Původně totiž měla Závodní startovat jen v krajské soutěži. Jenže ta se pro letošek neotevírá. A účast v KHL je mnohem náročnější. Proto se už tak silný kádr ještě více posílil. Podepsali jsme dalších osm nových hráčů. Jedná se o čtyři útočníky, tři obránce a jednoho brankáře. Pevně věříme, že budou pro novou etapu klubu velkým přínosem,“ přeje si manažer.

Ten si nemůže vynachválit spolupráci s extraligový klubem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

„Manažer mládeže Jaromír Jindřich umožnil svým odchovancům u nás hrát. Ve všem nám vyšel vstříc a také nám nemálo poradil. Je to pro nás však obrovská zodpovědnost neudělat v soutěži ostudu,“ tuší Jakub Musil.

A jak je vidět, v Závodní hokejové se začíná pěkně od podlahy. Její příprava snese měřítka prvoligových klubů.

„Na začátku srpna jsme zahájili letní přípravu na novou sezonu. Soutěž začíná 9. října, to znamená, že hráči budou trénovat více jak dva měsíce. Na ledovou plochu půjde tým 19. srpna. Naše příprava vyvrcholí na konci září, kdy se tým přesouvá na soustředění do Lanškrouna. A po něm už půjdeme na věc,“ nastínil plán Jakub Musil.

Závodní hokejová Pardubice od A až do Z

Základní informace – oficiální název klubu: Závodní hokejová Pardubice o.s. Rok založení: 2006. Klubové barvy: červená, černá, bílá. Dresy: domácí bílé, venkovní černé. Stadion: malá hala ČEZ Areny. Adresa: Na Drážce 348, Pardubice 530 03. Internetové stránky: www.zhpce.cz. Facebook: Závodní hokejová. E-mail: klub@zhpce.cz.

Kádr – brankáři: David Vostřák (1980), Marek Čaladi (1989), Jaroslav Lejsek (1989), Ondřej Novák (1983). Obránci: Jakub Rozlivka (1989), Roman Koblížek (1981), Martin Šindler (1988), Lukáš Vlasák (1987), Róbert Kršák (1987), Filip Nevečeřal (1985), Miloš Havrda (1986), Ondřej Máslo (1985). Útočníci: Ondřej Čermák (1986), Michal Černý (1987), Jiří Hlaváček (1985), Petr Kubálek (1983), Pavel Ludvík (1985), Jan Martinec (1982), Evžen Musil (1958), Jakub Musil (1984), Tomáš Kubelka (1991), Daniel Palaščák (1981), Karel Rothanzl (1978), Tomáš Verner (1989), Karel Sodomka (1989), Martin Šejba (1988), Otakar Janecký (1987), David Kubát (1985), Roland Jahna (1986).

Vedení klubu – předseda: Petr Kubálek. Manažer: Jakub Musil. Hlavní trenér: Evžen Musil. Vedoucí mužstva: Luděk Škranc. Organizační pracovník: Stanislav Petr. Technický pracovník: Ondřej Novák.