Za chyby se platí. Po zápase s Plzní mohou pardubičtí hokejisté zpytovat svědomí dvojnásob. Dobře rozehraný duel ztratili vlastní hloupostí ve druhé třetině. Přitom to měl být slavnostní večer…

Fanoušci už před zápasem zbystřili. Nejprve ke stropu Tipsport areny vystoupal dres s číslem 6, který oblékala jedna z pardubických legend – Stanislav Prýl, druhou událostí byl návrat do sestavy ,,starého známého" Jiřího Cetkovského, který se v létě nevešel do kádru a nyní ho vedení kvůli rozsáhlé marodce angažovalo zpět do týmu. Řekl si o to svými výkony v prvoligovém Prostějově.

Žádná dýmka míru. Indiáni z Plzně byli po první třetině rádi, že prohrávali pouze o gól. Dynamo se snažilo navázat na excelentní úvod z povedeného duelu v Mladé Boleslavi a svého protivníka přehrávalo. Dočkalo se také zaslouženého vedení, když si puk vyměnili Poulíček s Nahodilem (1:0). Byla jen škoda, že po skvostné kombinaci trojice Redenbach – Moučka – Sýkora náskok ještě nenarostl.

Pak bohužel přišly momenty hrůzy. Maxwell špatně vyhodil, Pardubice šly do tří a Plzeň trestala. Podobnou výhodu domácí nevyužili. Naopak. V oslabení se po chybě Nahodila prosadil Sklenička, a aby toho nebylo málo, další dlouhou početní výhodu Západočechů přetavil v třetí branku Kracík. Vše se semlelo za necelých dvanáct minut…

Naději sice vykřesal při další přesilovce pěknou střelou Redenbach, ale poslední slovo měl přesný švih Indráka.

Pardubice – Plzeň 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Fakta – branky a nahrávky: 13. Poulíček (Nahodil), 41. Redenbach (Čáslava) – 23. Bližňák (Hossa, Kratěna), 30. D. Sklenička, 35. Kracík (Jeřábek, Schleiss), 57. Indrák.
Rozhodčí: T. Horák, Polák – Kis, Lučan.
Vyloučení: 6:7.