Žádné hodit jeden ultra nepovedený zápas za hlavu a dívat se dál.

Pardubický útočník JAN KOLÁŘ ví, že z domácího debaklu 3:8 od Mladé Boleslavi se jeho tým musí spíš poučit, než nad ním jen mávnout rukou: „Nepřišlo to pro nic za nic. Možná jsme takovou lekci potřebovali," říká.
Do deseti minut Východočeši v pátek prohrávali 0:4 a bylo vymalováno. Zítra, v dalším domácím vystoupení, proti Karlovým Varům (17.00) se podobná věc opakovat nesmí.

Byl to vyloženě zápas blbec?
Začátek nás strašně opařil. Pořád jsme chtěli, chtěli… Ale čím víc byla snaha vepředu všechno zlomit, Boleslav nás trestala vzadu a postupně přidávala jeden gól za druhým. Pro ně to byl zápas snů, pro nás, asi jak říkáte, zápas blbec.

Od trenérů jste byli nachystání, že Boleslav bude hodně bruslit, napadat… Byl začátek o tom, že do čeho plácla, to tam spadlo?

Bylo to jedno s druhým. Rozhodně se nedá říct, že by soupeř měl jenom štěstí. My pár situací na začátku nezvládli a oni všechno perfektně potrestali. Měli jsme velkou vůli s tím něco udělat, ale tak to chvílemi je, že se dostáváte do křeče. Brodili jsme se v tom čím dál tím víc. Na jakékoliv naše probuzení oni odpovídali dalším hřebíčkem do rakve. Psychicky to bylo hodně těžké.

Nejvíc asi na začátku třetí třetiny, kdy se vám podařilo snížit na 3:6 a bleskově ve vaší síti přistál sedmý puk?

Znenadání jsme si dvěma góly pomohli. Opravdu jsme strašně moc chtěli, ale asi jenom dopředu. Boleslav čekala na naše ztracené puky a my jich nabídli opravdu dost, prvními góly nabyla sebevědomí a byla radost na ni koukat. Na rozdíl od nás. Co k tomu říct, zkrátka shit happens.

Občas ale může být krutá facka i docela prospěšná, ne?
Jo, je to pro nás velká lekce, kterou jsme možná potřebovali. Nepřišla pro nic za nic. Můžeme být naštvaní, že jsme přišli o tři body, na druhou stranu, někdy lepší takhle, než prohrát gólem minut před koncem. Je to vztyčený ukazováček, že příště se musíme připravit úplně jinak.

Fanoušci na ten příděl nejdřív němě zírali, pak pískali a nakonec odcházeli ještě před koncem. Zklamalo vás to?
To k tomu patří, není to něco, nad čím bychom se měli pozastavovat. Křičí, když se daří a jiné emoce ukáží, když se nedaří, tak to je, i když je to pro nás nepříjemné. Nejsme v divadle.

Je to varování před úterním kláním s Karlovými Vary, které jsou na tom, co se týká pohybu, podobně dobře jako Mladá Boleslav?

Vary jsme zažili docela nedávno a je to pravda, pohybově jsou na tom hodně dobře. Ale my byli u nich lepším týmem a doufám, že budeme lepším týmem i v úterý doma a přehrajeme je. Potřebujeme vítězství.