Dopoledne sice ohlásili novou posilu, vysokého útočníka Martina Procházku, ale večer to nebylo nic platné.

Ač byl Procházka v sestavě Pardubic v domácím duelu 22. kola extraligy, k úspěchu nepomohl. Dynamo prohrálo se Zlínem 1:5.

Padlo pošesté v řadě a před posledním Chomutovem drží náskok čtyři bodů. Jenže Piráti mají zápas k dobru.

Zápas měl dva zásadní momenty. Tím prvním byl gól hostů v poslední minutě první třetiny. Zlín po něm odskočil do dvougólového náskoku. Druhým pak třetí zásah hostů, Popelka ve třetí části překonal gólmana Kloučka z úhlu.

Také v tu chvíli totiž Zlín získal dvoubrankový odstup, který navíc ještě navýšil. Pardubice už nedokázaly reagovat.

Pardubice - Zlín 1:5

Fakta - branky a nahrávky: 32. Marosz (Skokan, P. Sýkora) – 6. J. Ondráček (Fořt, Freibergs), 20. Žižka (Fořt, Kubiš), 45. Popelka (Werbik), 57. P. Sedláček (Poletín, E. Kulda), 60. Řezníček. Rozhodčí: Hradil, Pražák – J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 8:5, navíc Cardwell – Kulda oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6222. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:3.
HC Dynamo Pardubice: M. Klouček – Děrvuk, Hrabal, Cardwell, Wishart, Trončinský, Holland – M. Procházka, Marosz, Vondráček – P. Sýkora, Welsh, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Mandát, Dušek, Kusý. Trenéři: Kopřiva, P. Marek a Janecký.
PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Okál, Honejsek, Lakatoš – E. Kulda, P. Sedláček, Poletín – Šlahař, Popelka, Werbik. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.