Bez zásadního výstupu. „Důrazně jsem z pozice zástupce majoritního vlastníka vyjádřil svou nespokojenost se sportovními výsledky. Do hráčského kádru jsme investovali více finančních prostředků, výkony tomu absolutně neodpovídají,“ řekl ovšem včera primátor města Martin Charvát na své facebookové stránce.

Podle Charváta, jenž je členem dozorčí rady, je nutné navíc řešit otázku hlavního trenéra. „Radek Bělohlav je jednatelem společnosti CB Hokej 2013 s.r.o., která provozuje lední hokej v Českých Budějovicích. Toto spojení vnímám jako fatální střet zájmu a vyzval jsem předsedu dozorčí rady Ivana Šubrta k okamžitému a transparentnímu řešení,“ prohlásil Charvát, kterého překvapila nechuť některých členů dozorčí rady i představenstva klubu toto řešit.

„Byť České Budějovice hrají zatím nižší soutěž, je český hokejový prostor a trh velmi malý, obchodně i hráčsky se hraje na stejném hřišti, proto je nepochopitelné a nepřijatelné, že ve vysoké manažerské pozici dvou vzájemně si konkurujících klubů stojí stejný člověk,“ dodal pardubický primátor.

O víkendu čekají pardubické hokejisty dva domácí zápasy se Spartou Praha a Kometou Brno. Fanoušci Dynama znovu plánují další protesty a po sobotním utkání chtějí hovořit se zástupci vedení klubu, dozorčí rady a realizačního týmu.