Srovnáno. V pondělí sice pardubičtí hokejisté ve Vítkovicích prohráli po nájezdech, v úterý jim ale „facku“ vrátili. Zvítězili 3:2 a stav čtvrtfinálové série upravili na 2:2.
Kouč Hynek sáhl před čtvrtým duelem do složení útočných řad. Cítil, že vepředu je potřeba kyslík.
Do sestavy se vrátil Američan Elkins. Ve „slovenském“ útoku nahradil Markoviče.

Zámořský centr dlouho laboroval s třísly, ale po operaci se postupně zapojoval do plného tréninku.
V prvním ostravském klání stál jenom v kulichu za mantinelem. Ve druhém už vedl řadu s Bartekem a Somíkem. „Legie zkázy“ byla znovu pohromadě…
Na křídle Kousalovy formace se zase místo Radila objevil Jan Semorád, jenž většinu sezony působil v Havlíčkově Brodě.

„Corey byl delší čas  mimo, ale odehrál kvalitní utkání. Semoš to samé, měl méně ledu, ale svoje si zastal. V osobních soubojích byl odolný, navíc hrál dobře dozadu. Tohle se povedlo,“ byl spokojený Pavel Hynek.

Jeho mužstvo nešťastně padlo ve třetím utkání série. Většinu zápasu bylo nebezpečnější, jenže „dojelo“ na neproměněné šance. Brankář Šindelář likvidoval jednu tutovku za druhou a po samostatných nájezdech vyhrály Vítkovic 3:2.

Remízou zápas skončil díky Štefankově nahození od mantinelu, které propadlo do pardubické branky.
V úterý už Vítkovice takovou kliku neměly. I když se jim podařilo smazat dvougólové manko, padly. „Když jsme snížili na 1:2, tak jsme uviděli v dálce světlo a začali věřit, že s tím půjde ještě něco dělat,“ vykládal ostravský expres Petr Pohl.

V závěru druhé třetiny srovnal Klimek, jehož nahození si srazil do vlastní branky bruslí Somík, jenže v čase 39:04 bleskově odpověděl obránce Kočí. Dělovka spolehlivého beka znamenala výhru „pojišťováků“ 3:2.

„Byla strašná škoda, že když jsme to dotáhli, tak jsme do přestávky remízu neudrželi,“ hlásil vítkovický Peter Húževka. „Při tom třetím gólu to prý ještě někdo tečoval. My jsme měli štěstí v pondělí , teď si ho vybrali oni,“ prohlásil smířlivě Húževka.

Pardubice závěrečnou dvacetiminutovku zvládly parádně. Soupeře pouštěly do třetiny jenom minimálně. „Ve třetí části jsme se kromě jedné  tyčky na nic nezmohli. Pardubice ji odehrály bez chyby,“ připustil Pohl.