„Vsadili jsme si tady všechny na Pardubice, dnes jim to stoprocentně vyjde," přesvědčovala dáma na recepci litvínovského hotelu, kde „pojišťováci" trávili dvě noci. Se svojí partou o peníze ovšem v sobotu přišla.
Litvínov znovu válel, Pardubice porazil i v zápase číslo dva. Po 60 minutách ale přiznával: měli jsme kliku.

„Pardubice srovnaly na 1:1, hrály pak lépe, tlačily nás. My pak byli ve třetí třetině šťastnější," ulevila si litvínovská hvězda Martin Ručinský.

„Pojišťováci" nasadili do branky Roberta Kristana. Znovu prospali začátek, gólman je musel držet, ale postupně ze sebe ostych oklepali. Lukáš Radil srovnal 13 sekund před první sirénou na 1:1. První puk ve čtvrtfinále za Francouzem!

„Prvních deset minut bylo zase špatných, stahovali jsme celou obranu jen na jednu stranu a oni chodili druhou sami. Dali jsme hráčům ale připomínku a okamžitě se to zlepšilo, Litvínov pak neměl tolik prostoru," říkal po zápase trenér Miloš Říha starší.
Jeho tým se oproti duelu číslo jedna zlepšil. Konečně byly vidět červené dresy i před brankářem Litvínova, to byl velký pokrok. „Od toho se musíme odrazit, hrát takhle dál. Jenže nakonec si řeknete, k čemu vám to je, když hrajete dobře a prohrajete 1:4," smutně vykládal útočník Petr Sýkora.

Všechno zlomila otočka Rostislava Martynka. Nenápadná rychlá střela skončila ve 47. minutě za Kristanem a Litvínov zase nastartoval motor.

„Potřebujeme hrát tři třetiny, ne jednu. Zatím je to na zápasy jen 0:2, ale musíme se poučit z chyb, co jsme dělali," komentoval zápas Sýkora.
Co má konkrétně na mysli? „Nestřílíme, netlačíme se do branky, špatně si hráče rozebíráme a blbě hrajeme střední pásmo. Vůbec nám nejdou ani přesilovky, pak se to podepíše na celém mančaftu. Svazuje ho to. " hned ze sebe chrlil. Doufá, že jeho tým je schopen v Pardubicích během úterý a středy sérii srovnat. „Vyhráli teď jen dva zápasy doma, všechno je otevřené. Litvínov má Ručinského nebo Petružálka, hraje výborně, ale na druhou stranu jsme ho už v sezoně taky dvakrát dokázali porazit a i my máme výborné hráče. Musíme hlavně chtít, pak to nebudou mít jednoduché," plánuje Sýkora.

„Čekám, že v Pardubicích to budou dva extrémně těžké zápasy, boj o každý centimetr ledu," drží svůj Litvínov na zemi Martin Ručinský.
Ale i on ví, že jeho parta září, hokejově dává Pardubicím na frak. Všechny hlavní hvězdy jsou ve formě, to je velké plus.

„Mám ale ze druhého zápasu dobrý pocit, že dnes se bojovalo, někteří hráči to vzali na sebe. Chybí mi jen, že nás ale netáhnou lídři," vadí Říhovi.

Prstem míří třeba na Tomáše Zohornu: „Tohle je jeho tým, on je v něm lídrem. Zatím to ale v sérii s Litvínovem nepředvádí. Musí se zlepšit." Přiznal, že přemýšlí, jak do sestavy pro domácí dva zápasy hrábnout.

Dámy z litvínovského hotelu jeho tým chtějí vidět znovu naživo. A ještě něco: vsadí na něj znovu, aby se jim peníze vrátily… Další motivace? Nezklamat je!